Star Gazetesi Yazarı Resul Tosun: ‘’ABD'ye güvenenler tekerlerine sarılacakları uçak bile bulamayacaklar!’’

CHP, terörle mücadele gerekçeli tezkereye ret oyu vererek geçer not alıp HDP imtihanını geçti! Şimdi ise, teröristle fotoğrafı ortaya çıkan milletvekili konusunda yeni bir imtihan veriyor CHP!Gerçi imtihan demek...

CHP, terörle mücadele gerekçeli tezkereye ret oyu vererek geçer not alıp HDP imtihanını geçti!

Şimdi ise, teröristle fotoğrafı ortaya çıkan milletvekili konusunda yeni bir imtihan veriyor CHP!

Gerçi imtihan demek de yanlış olur çünkü daha işin başından fotoğrafı meşrulaştıracak söylemler birbirini takip etti.

Ve Kılıçdaroğlu, fotoğrafın çözüm sürecinde çekildiği için asıl suçlunun dönemin başbakanı olduğunu söyleyerek HDP'yi aklayacağını şimdiden ilan ediverdi.

Hem HDP'yi akladı hem de AK Parti iktidarını suçladı kendince.

Oysa o milletvekilinin terörist sözlüsüyle çözüm sürecinden sonra da çok defa görüşüp buluştuğu kayıtlardan ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu kendisine fısıldanan suflelerle konuştuğu için bu gerçek onu mahcup etmedi. Tıpkı daha önce söylediği yalanlardan mahcup olmadığı gibi.

Böylece terör örgütünün siyasi kanadı olan HDP ile ittifakını korumuş oldu.

Ama yüzsüzlüğe bakın ki kendisi bugün HDP ile ittifak kurarken terörü bitirmek akan kanı durdurmak ve silahları susturmak için bir süreç başlatan AK Parti iktidarını suçlamaya çalışıyor.

İktidar hiçbir dönemde terör örgütünün siyasi uzantısıyla işbirliğine kalkışmadı. Tam tersine siyasi kanadı ile yapılan görüşmelerin tamamı terörü bitirmeye yönelikti.

Bu itibarla çözüm süreci Cumhuriyet tarihinin terörü önleme istikametinde atılmış en önemli adımlarının başında geliyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Saptırma ancak bu kadar olur! 17 Mayıs 2022 | 896 Okunma Siyasi eleştiriye eyvallah ama küfür ve hakaret asla kabul edilemez! 15 Mayıs 2022 | 340 Okunma 10 milyar dolar yatırım yaptılar! 10 Mayıs 2022 | 813 Okunma Bilmiyorsa gaflet, biliyorsa ihanettir! 08 Mayıs 2022 | 838 Okunma Def-i mazarrat celb-i menafiden evladır 03 Mayıs 2022 | 110 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar