Seyyidlikten Kılıçdaroğlu'na ekmek çıkmaz!

Star Gazetesi Yazarı Resul Tosun'un bugünkü (20.09.2022)''Seyyidlikten Kılıçdaroğlu'na ekmek çıkmaz!'' başlıklı yazısı.

CHP tarihi, milletin inanç değerleriyle mücadele örnekleriyle dolu olan bir partidir.

Cumhurbaşkanlığı adaylığını fiilen ilan etmiş olan bu partinin genel başkanına masanın ikinci büyük ortağı İP, şimdilerde 'seçilecek/kazanacak aday' gerekçesiyle karşı çıkıyor.

İtiraz da Kılıçdaroğlu'nun muhafazakâr kesimden oy alamayacağı gerekçesine dayanıyor!

Hatta bizzat Kılıçdaroğlu'na muhalif seküler kesim Kılıçdaroğlu'nun dini kökenini gündeme taşıyarak seçilemeyeceğini ifade ediyor!

Tabii bu hadsiz açıklamaya karşı Kılıçdaroğlu'nu destekleyen de Başkan Erdoğan oldu biliyorsunuz.

Ancak öyle anlaşılıyor ki Kılıçdaroğlu tüm bu iddialara karşı önceden hazırlık yapmış.

Muhafazakâr kesime şirin görünmek için aylar önce değişik vasıtalarla kendisinin Paygamber soyundan gelen bir seyyid olduğunu ortaya attı. Anlaşılan bugünlere zemin hazırlamak içinmiş!

(Hz Peygamber'in soyu Hz Ali ve kızı Hz. Fatıma'nın çocukları Hasan ve Hüseyin efendilerimizle devam etmiştir. Hz. Hasan'ın soyundan gelenlere Şerif, Hz. Hüseyin'in soyundan gelenlere ise Seyyid denir.)

Daha sonra helallik söylemine başladı. Helallik söyleminin de takıyyeden ibaret olduğu parti yetkililerinin açıklamalarıyla netleşti. Parti sözcüsü ve gurup başkan vekillerinin Kuran'ı çağdışı gören açıklamaları helallik söyleminin takıyye olduğu gösteren örneklerden sadece biridir.

Şimdi bir adım daha atıldı Kılıçdaroğlu'nun Seyyid olduğuna dair bir kitap yayınlandığı medyaya yansıdı.

CHP eski Milletvekili Ensar Öğüt, "Akşehir'den Tunceli'ye Seyyid Kemal" adında bir kitap yayınlamış. İlgili belgeleri de bizzat Kılıçdaroğlu vermiş. Bu kitapta Kılıçdaroğlu'nun peygamber soyundan geldiği ispat ediliyormuş.

Yani muhafazakâr seçmene demek istiyorlar ki, CHP genel başkanı peygamber soyundandır oylarınızı vermekte tereddüt etmeyin.

Doğrusu kurnazca bir proje.

Ancak Müslümanlar kişinin 'peygamber soyundan mıdır değil midir'den ziyade 'Peygamber yolunda mıdır değil midir?' diye bakar.

Çünkü İslam'da soy sop üstünlüğü diye bir şey yoktur.

Bırak peygamber soyundan olmayı peygamber oğlu bile olsa eğer peygamberin yolunda değilse soyundan geldiği peygamberin ona hiçbir faydası olmayacaktır.

Kur'an insanları rengine soyuna diline bakarak değil Allah karşısındaki sorumluluğuna (takvasına) bakarak değerlendirir.

İslam'a göre üstünlük soyda, sopta, malda, mülkte değil takvadadır.

Soyda olsaydı Hz. Nuh oğlunu, Hz. İbrahim de babasının kurtarabilirdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Devlet soylu küheylandır, muhannesler binebilmez! 27 Eylül 2022 | 181 Okunma İran rejimi yıpranır ama kolay yıkılmaz! 25 Eylül 2022 | 242 Okunma Seyyidlikten Kılıçdaroğlu'na ekmek çıkmaz! 20 Eylül 2022 | 668 Okunma Erdoğan'a değil Türkiye'ye karşı çıkmaktadırlar! 18 Eylül 2022 | 273 Okunma Kuruluş ruhundan kopan köksüzler! 13 Eylül 2022 | 211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar