Seçim barajı parlamenter sistemin ürünüdür!

Hülasa bugün erken seçim ve içi boş güçlendirilmiş parlamenter sistem tartışmaları abesle iştigaldir. Bugün yapılması gereken tartışma uyum yasalarının bir an önce nasıl çıkartılacağı ve başkanlık siteminin nasıl güçlendirileceğidir.

Seçmeni ikna edici bir gelecek vadetmeyen muhalefet çaresizlik içinde kıvranıyor.

İstifalar, mektuplar, yeni partiler ve çaresizlik muhalefeti sarsıyor ama onlar mezarlıktan geçerken ıslık çalanlar misali erken seçim ve parlamenter sistem diyerek korkularını bastırmaya çalışıyorlar.

İktidar cephesi ise yeni hükümet sistemini kökleştirmek için kararlı olduğunu erken bir seçimin gündemde olmadığını hatırlatıyor.


Bir muhalefet lideri Haziran ayında seçim olacağını söylüyor, diğeri onu tasdik ediyor ama siyaseti doğru okuyan kendi milletvekilleri katıldıkları tv programlarında seçim ihtimali görmediklerini açıkça söyleyerek kendi liderlerini alenen tekzip ediyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP'nin İnce sorunu! 16 Şubat 2021 | 457 Okunma Sevgililer Gününü kutlamamak boşanma sebebi sayılabilirmiş! 14 Şubat 2021 | 466 Okunma Zulmen idam edilen İskilipli Atıf Hoca! 09 Şubat 2021 | 2.177 Okunma Tamamı elde edilemeyenin tamamı terkedilmez! 07 Şubat 2021 | 227 Okunma “Toplama kamplarını kapatmaya davet ediyoruz!” 02 Şubat 2021 | 158 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar