Neyi hak ediyorsa!

İngiltere kraliçesi 96 yaşında vefat etti. Dünyanın hemen hemen bütün problemlerinde özellikle İslam dünyasının halen yaşamakta olduğu sorunların tamamında aktif rol alan ve sorumluluğu bulunan bir...

İngiltere kraliçesi 96 yaşında vefat etti. Dünyanın hemen hemen bütün problemlerinde özellikle İslam dünyasının halen yaşamakta olduğu sorunların tamamında aktif rol alan ve sorumluluğu bulunan bir krallığın kraliçesi hakkında ''Rabbim neyi hak ediyorsa öyle muamele buyursun!'' diyorum.

Adı üstünde krallık. Cumhuriyet değil.

Ama bakıyorum dünyanın tüm siyasetçileri hatta partilerinin adı cumhuriyet olan siyasetçiler bile taziye mesajı yayınlıyorlar.

Oysa kral/kraliçe İngiltere'de kutsaldır! Hem yürütmenin üst kurumudur hem de kilisenin başıdır!

Cumhuriyet yoktur ama görüldüğü kadarıyla halk kraliçeyi seviyor ve kraliyet ailesinin tüm fertlerini önemsiyor.

Dünya siyasileri de İngiltere'yi krallık sistemi sebebiyle eleştirmiyorlar, aksine demokrasiye örneklik ettiği için tebrik ediyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şerefsiz olan kim?! 04 Ekim 2022 | 1.033 Okunma CHP gayr-i millidir! 02 Ekim 2022 | 421 Okunma Devlet soylu küheylandır, muhannesler binebilmez! 27 Eylül 2022 | 197 Okunma İran rejimi yıpranır ama kolay yıkılmaz! 25 Eylül 2022 | 252 Okunma Seyyidlikten Kılıçdaroğlu'na ekmek çıkmaz! 20 Eylül 2022 | 677 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar