Makamı değişince düşüncesi değişenler

Siyasette önemli savrulmaların yaşandığı bir dönemdeyiz.AK Parti bünyesinden üç parti çıktı, biri kendini kapattı ikisi devam ediyor. MHP'den İP, İP'den de ZP çıktı. CHP'den...

Siyasette önemli savrulmaların yaşandığı bir dönemdeyiz.

AK Parti bünyesinden üç parti çıktı, biri kendini kapattı ikisi devam ediyor. MHP'den İP, İP'den de ZP çıktı. CHP'den çıkanların sayısını unuttuk.

Bunlar siyasetin doğasında var olan şeyler.

Birkaç istisnayı dışarda tutarsak ana gövdeden kopan partilerin uzun soluklu olmadıklarını görüyoruz. Uzun soluklu olanların da bir varlık gösteremediklerine şahit oluyoruz.

Fikri düzeyde partisinden ayrılan ve kendi fikirleriyle siyaset yapanları ben şahsen takdir ediyorum. Yeni fikir, yeni söylem, yeni program ve yeni hedefle yola çıkanların ayrıldıkları partiyi eleştirmek yerine kendi fikirlerini anlatmalarını da dürüstlük olarak görüyorum.

Ancak ayrıldıktan sonra kendi fikir ve programı yerine sürekli ayrıldıkları partiyi ve yönetimini hedef alan söylemlerle siyaset yapanları ve onlara destek verenleri halk da tasvip etmiyor ben de etmem.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Geri adım atmaları, Türkiye'nin gücüne işaret eder, onları aklamaz! 26 Ekim 2021 | 533 Okunma Mesele Kavala mavala değil! 24 Ekim 2021 | 1.339 Okunma Muhalefetin şovları ve HDP duyarlılığı! 19 Ekim 2021 | 306 Okunma Bastıkları yerde ot bitmez! 17 Ekim 2021 | 795 Okunma Sermayesizliğin ve tükenmişliğin işaretleri 12 Ekim 2021 | 528 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar