‘Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’na eleştiri!

Hakdini tebliğ etmenin en etkili yolu Kuran mesajının geniş kitlelere ulaştırılmasıdır. Muhatapların ilgi duyacağı yöntemlerle yapılması ve eline Kuran almamış camiye uğramamış insanlara...

Hakdini tebliğ etmenin en etkili yolu Kuran mesajının geniş kitlelere ulaştırılmasıdır.

Muhatapların ilgi duyacağı yöntemlerle yapılması ve eline Kuran almamış camiye uğramamış insanlara ulaşacak metotların uygulanması tebliğin geniş kitlelere ulaşmasındaki rolü inkar edilemez.

TRT’de yayınlanan ‘Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’ bence Kuran mesajını geniş kitlelere ulaştırma açısından takdir edilecek bir programdır.

Fakat üzücüdür ki bu programa yapıcı tenkid (nasihat) yöneltmesi gereken dindar camianın kimi medya organlarında, Kuran ruhuyla bağdaşmayan yanlış bir program olarak muhalefet ediliyor.

***

Formatının taklit olmasından yola çıkılarak yapılan tenkitlere

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dik durdu, eziklik göstermedi! 24 Ocak 2021 | 456 Okunma Güçlendirilmiş parlamenter sistem ya da havanda su dövmek! 19 Ocak 2021 | 174 Okunma Şiddetle kınıyorum 17 Ocak 2021 | 1.999 Okunma Öfke ile bakan gözden faydalanmak! 12 Ocak 2021 | 278 Okunma Taşı gediğine koymak! 10 Ocak 2021 | 298 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar