İntikam değil adalet!

Bugün, Cumhuriyet tarihinde devlet eliyle veya desteğiyle doğrudan ve alenen dine ve dindarlara karşı yıldırma, ötekileştirme, cezalandırma ve hayat hakkı tanımama istikametinde alınan...

Bugün, Cumhuriyet tarihinde devlet eliyle veya desteğiyle doğrudan ve alenen dine ve dindarlara karşı yıldırma, ötekileştirme, cezalandırma ve hayat hakkı tanımama istikametinde alınan kararların yıldönümü.

Aslında, NATO karargâhında alınan kararlar uygulanıyordu, İslam’a savaş açılmıştı!

O uğursuz dönemin liderliğini yapan zat, İslam’la ilgili olan her şeyi irtica delili saydığını söylüyor, o mantıkla da akrabası dindar olanlar bile cezalandırılıyordu.

Bir kısım medya ve iş adamları da bu savaşın tarafı oldular!

***

Namaz, oruç, sakal, hac irticadeliliydi ve memurlar işten el çektiriliyordu.

Başörtüsü zaten irtica simgesiydi kamuda yer alamazdı. On binlerce dindar öğrenci başörtüsü yüzünden okulundan atıldı veya ayrılmak zorunda kaldı.

Onları savunan siyasi şahsiyet, yazar çizer kim varsaöcü ilan edildi ve işlem yapıldı.

Meclise başörtüsüyle giren bir vekile karşı başbakanlık unvanını taşıyan bir siyasetçi, ‘haddini bildirin’ diyerek çirkince bu milletin değerlerine saldırdı. (Millet de ilk seçimde ona, 15 Temmuz’da da kankasına haddini bildirdi!)

Partiler kapatıldıbinlerce MASUM insan cezalandırıldı.

Biz basın mensuplarına sayısız davalar açıldı!

Kara bir bulut çökmüştü ülkemizin üzerine.

***

Bu millet devletine isyan etmeyen ama fırsatını bulunca da taşı gediğine koyan bir millettir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Belediyeler terör örgütüne teslim edilemez! 20 Ağustos 2019 | 39 Okunma Ebeveynler ve çocuklar aynı dünyada yaşamıyor! 18 Ağustos 2019 | 130 Okunma Cemaatler denetlenmeli-2 13 Ağustos 2019 | 391 Okunma Cemaatler ve tarikatlar denetlenmeli! 11 Ağustos 2019 | 260 Okunma ABD dost da değildir ortak da! 06 Ağustos 2019 | 141 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar