İlahiyatçıların tartışması dinden soğutuyor!

Nevzat Çiçek kardeşimiz ilgiyle izlenen programlar yapıyor.  Seçtiği konular seyircinin dikkatini çeken konular.  Muhalif muvafık 5-6 kişiyi saatlerce konuşturuyor. Evvelki akşam da ilahiyatçı 5...

Nevzat Çiçek kardeşimiz ilgiyle izlenen programlar yapıyor. 

Seçtiği konular seyircinin dikkatini çeken konular. 

Muhalif muvafık 5-6 kişiyi saatlerce konuşturuyor.

Evvelki akşam da ilahiyatçı 5 misafir hurafe ve bidatleri tartıştı.

***

Mahalle kavgası gibi bir dini tartışmaydı. Biri konuşurken öteki laf atıyor. Biri diğerini alaycı sözlerle küçümsüyor. Şirk ve küfür fetvaları havada uçuşuyor. Biri sözünü bitirmeden bir başkası bir şeyler söylüyor. Kimin ne söylediği anlaşılmıyor. Tam bir kakofoni.

Hatta misafirlerden biri durumdan rahatsız oldu ve uzun süre suskun kaldı. Sebebi sorulduğunda da seyirciye kötü örnek oluyoruz mealinde uyarıcı sözler söyledi.

Hakikaten kötü örnek oldular.

***

Güya kamuoyunu aydınlatacaklardı tam tersi oldu kafaları iyice karıştırdılar.

Nevzat kardeşim de kusura bakmasın ama o tür programlar dine yaklaştırmak yerine dinden soğutuyor. Okuduğu bazı seyirce mesajları da bu istikametteydi.

İlahiyatçıların bu seviyede tartışması seyredenin yüzünü buruşturduğu bir tartışmanın ötesine geçmiyor maalesef.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Babacan’a dikkat! 16 Temmuz 2019 | 3.924 Okunma FETÖ ile mücadeleye devam! 14 Temmuz 2019 | 1.678 Okunma LGBT ve istismar! 09 Temmuz 2019 | 347 Okunma Boğazın yıldızı! 07 Temmuz 2019 | 52 Okunma Yüzümüze gülüp arkadan iş çevirenler! 02 Temmuz 2019 | 108 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar