Hezimete şimdiden bahane üretiyorlar!

Merkezî Nüfus İdare Sistemi (MERNİS) uygulanmaya başlayınca hayli azaldı ama yine de taşradaki kimi mahalle/köy muhtarları veya belde/belediye başkan adayları büyük şehirlerdeki taraftarlarını...

Merkezî Nüfus İdare Sistemi (MERNİS) uygulanmaya başlayınca hayli azaldı ama yine de taşradaki kimi mahalle/köy muhtarları veya belde/belediye başkan adayları büyük şehirlerdeki taraftarlarını kılıfına uydurup kendi seçim bölgelerine naklediyorlar.

Bu nakil işlemlerini sanki iktidar partisi düzenliyormuş gibi iktidar karşıtı medya bu durumu iktidar aleyhine bir propagandaya dönüştürmüş vaziyette. 

*** 

MERNİS’e rağmen kayıtlarda da kimi hatalar eksikler ve fazlalıklar bulunabilir. 

Bu gizli bir şey değildir. Seçmen listeleri muhtarlıklara asılıyor ve isteyen siyasi parti de seçmen listelerini edinebiliyor. 

Böylece hem vatandaş seçmen olup olmadığını

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Adam kazandı!’ 25 Haziran 2019 | 1.407 Okunma Kovalayanlar ve kaçanlar 23 Haziran 2019 | 40 Okunma Yıldırım 3, İmamoğlu 1 18 Haziran 2019 | 1.839 Okunma Cilası dökülebilir! 16 Haziran 2019 | 52 Okunma Erdoğan nefretinin ekilmeye çalışmasının tek sebebi iç siyaset değildir! 11 Haziran 2019 | 1.281 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar