Hezimete şimdiden bahane üretiyorlar!

Merkezî Nüfus İdare Sistemi (MERNİS) uygulanmaya başlayınca hayli azaldı ama yine de taşradaki kimi mahalle/köy muhtarları veya belde/belediye başkan adayları büyük şehirlerdeki taraftarlarını...

Merkezî Nüfus İdare Sistemi (MERNİS) uygulanmaya başlayınca hayli azaldı ama yine de taşradaki kimi mahalle/köy muhtarları veya belde/belediye başkan adayları büyük şehirlerdeki taraftarlarını kılıfına uydurup kendi seçim bölgelerine naklediyorlar.

Bu nakil işlemlerini sanki iktidar partisi düzenliyormuş gibi iktidar karşıtı medya bu durumu iktidar aleyhine bir propagandaya dönüştürmüş vaziyette. 

*** 

MERNİS’e rağmen kayıtlarda da kimi hatalar eksikler ve fazlalıklar bulunabilir. 

Bu gizli bir şey değildir. Seçmen listeleri muhtarlıklara asılıyor ve isteyen siyasi parti de seçmen listelerini edinebiliyor. 

Böylece hem vatandaş seçmen olup olmadığını

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dik durdu, eziklik göstermedi! 24 Ocak 2021 | 2.765 Okunma Güçlendirilmiş parlamenter sistem ya da havanda su dövmek! 19 Ocak 2021 | 178 Okunma Şiddetle kınıyorum 17 Ocak 2021 | 2.000 Okunma Öfke ile bakan gözden faydalanmak! 12 Ocak 2021 | 279 Okunma Taşı gediğine koymak! 10 Ocak 2021 | 299 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar