Hezimete şimdiden bahane üretiyorlar!

Merkezî Nüfus İdare Sistemi (MERNİS) uygulanmaya başlayınca hayli azaldı ama yine de taşradaki kimi mahalle/köy muhtarları veya belde/belediye başkan adayları büyük şehirlerdeki taraftarlarını...

Merkezî Nüfus İdare Sistemi (MERNİS) uygulanmaya başlayınca hayli azaldı ama yine de taşradaki kimi mahalle/köy muhtarları veya belde/belediye başkan adayları büyük şehirlerdeki taraftarlarını kılıfına uydurup kendi seçim bölgelerine naklediyorlar.

Bu nakil işlemlerini sanki iktidar partisi düzenliyormuş gibi iktidar karşıtı medya bu durumu iktidar aleyhine bir propagandaya dönüştürmüş vaziyette. 

*** 

MERNİS’e rağmen kayıtlarda da kimi hatalar eksikler ve fazlalıklar bulunabilir. 

Bu gizli bir şey değildir. Seçmen listeleri muhtarlıklara asılıyor ve isteyen siyasi parti de seçmen listelerini edinebiliyor. 

Böylece hem vatandaş seçmen olup olmadığını

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Tunus'da şok eden cumhurbaşkanlığı seçimi! 15 Ekim 2019 | 2.486 Okunma ABD’nin karizması fena çizildi! 13 Ekim 2019 | 2.443 Okunma Diyanet’in ezan hassasiyeti! 08 Ekim 2019 | 111 Okunma Kılıçdaroğlu’nun takıyyesi! 06 Ekim 2019 | 119 Okunma Şam’da yapılsa ancak bu kadar olurdu! 01 Ekim 2019 | 54 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar