Devletin bağırsakları temizlenmelidir

Paralel yapı mensupları hakkında cumhurbaşkanı ‘haşhaşi’ tabirini kullanınca birileri bu benzetmeyi abartılı bulmuştu.  Darbe teşebbüsünde bulunarak yüzlerce insanı...

Paralel yapı mensupları hakkında cumhurbaşkanı ‘haşhaşi’ tabirini kullanınca birileri bu benzetmeyi abartılı bulmuştu. 

Darbe teşebbüsünde bulunarak yüzlerce insanı güzünü kırpmadan katledip, meclis dâhil devletin önemli kurumlarını savaş uçaklarıyla bombaladığında bu çetenin aslında haşhaşilerden daha beter olduğu gün gibi açığa çıktı.

***

Haşhaşiler  zombi haline getirilmiş militanlardı. Devletin içine sızmış üst düzey bürokratlar ve memurlar değildi.

Paralel yapı mensupları ise hem zombi hem de devletin kurumlarına sızmış oldukları için haşhaşilerden daha tehlikelidirler.

Devletine milletine düşman olan bu yapı devletin içinde olduğu için dış düşmandan ve diğer terörist gruplardan daha tehlikelidir.

***

Sivil halkın üzerine tank sürüp ezerek katleden, kurşun yağdırarak öldüren, uçaktan bomba atarak katliam yapan, parlamentoyu ve devlet kurumlarını bombalayan ve devlet başkanına suikast düzenleyen bu yapıya mensup kim varsa tamamının tasfiyesi milli güvenliğimizin temini için bir zarurettir.

Devletin bağırsakları temizlenmelidir.

Bu çeteye gönül veren ve bir şekilde destek olan her kim varsa bu devlete memur olmayı kesinlikle hak etmez/edemez.

***

Devlet kurumlarındaki önemli mevkileri ele geçirmiş olan bu yapının süratle tasfiyesi için de OHAL gayet yerinde bir karardır.  

Olağanüstü halin de üstünde fevkalade bir hal söz konusuyken idarenin elinin güçlü olması gerekir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti'nin içinden çıkan muhalifler! 26 Mayıs 2020 | 1.120 Okunma İstanbul Sözleşmesi ve zina meselesi 24 Mayıs 2020 | 1.031 Okunma Yılbaşında sabahlayıp Kadir Gecesi'nde uyuyan ümmet! 19 Mayıs 2020 | 1.904 Okunma Memleket masası ve ittifaklar 17 Mayıs 2020 | 262 Okunma Hadsize haddini bildirmek 12 Mayıs 2020 | 3.000 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar