Büyüklerle edepli konuş!

Hırka-i Şerif Camii’ne hizmetten zevk alan güzel insan Muhiddin Cesur beyin davetiyle Veysel Karani Hırka-i Şerif Vakfı’nın kurucu üyeleri arasında yer aldım ve üç sene de başkan...

Hırka-i Şerif Camii’ne hizmetten zevk alan güzel insan Muhiddin Cesur beyin davetiyle Veysel Karani Hırka-i Şerif Vakfı’nın kurucu üyeleri arasında yer aldım ve üç sene de başkan yardımcılığını üstlendim.

O süre içinde Muhiddin beyin destekleriyle öğrenci burslarından kitap dergi yayınına kadar bir dizi kültürel hizmete vesile oldum.

Onlardan biri de Türkiye’de ilk kez yayınlanan İslami Edebiyat Dergisi oldu.

***

Merhum Ali Nar hoca Dünya İslami Edebiyat Kongresi’nin Türkiye temsilcisiydi. Mevsimlik bir dergi yayınlamak istiyor ama finansör bulamıyordu.

Durumu ben vakfın mütevelli heyetine arz ettim ve İslami Edebiyat Dergisi’ni yayınlama kararı aldık. Üç ayda bir yayınlanan bu derginin 6 sayısının sahipliğini vakıf yaptı ve finanse etti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Belediyeler terör örgütüne teslim edilemez! 20 Ağustos 2019 | 39 Okunma Ebeveynler ve çocuklar aynı dünyada yaşamıyor! 18 Ağustos 2019 | 130 Okunma Cemaatler denetlenmeli-2 13 Ağustos 2019 | 391 Okunma Cemaatler ve tarikatlar denetlenmeli! 11 Ağustos 2019 | 260 Okunma ABD dost da değildir ortak da! 06 Ağustos 2019 | 141 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar