Amerika vahşetini örtbas etmeyi de kabullenemeyiz

İşgal ettiği İslam topraklarını kana bulayan Amerika, Afganistan'dan çekilirken -daha doğru bir ifade ile kaçarken- yine İslam aleyhine bir algı oluştu.İslam'a mesafeli kesim, 20 yıldır işgal ettiği...

İşgal ettiği İslam topraklarını kana bulayan Amerika, Afganistan'dan çekilirken -daha doğru bir ifade ile kaçarken- yine İslam aleyhine bir algı oluştu.

İslam'a mesafeli kesim, 20 yıldır işgal ettiği Afganistan'da kadın çocuk demeden binlerce sivili öldüren hatta Afganlılar üzerinde insan öldürme eğitimi yapan tek dişi kalmış canavar olan batı medeniyetini ve ABD emperyalizminin zulmünü unutmuş, varsa yoksa Tâlibân'ın vahşetinden bahsediyor.

Daha önce de bu köşede yazdım tv programlarında da açık açık söylüyorum Tâlibân'ın geçmişteki görüntülerini kimse savunamaz; tam aksine o görüntüler merhamet, hoşgörü ve güzel ahlak dini olan İslam'a zarar vermiştir.

Tamam da, Amerika mı daha vahşidir Tâlibân mı?

Şurası bir gerçek ki, Tâlibân'ın vahşeti Afganistan'dan çekilen Amerika'nın uyguladığı vahşet yanında devede kulak kalır.

Sadece Afganistan mı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefetin şovları ve HDP duyarlılığı! 19 Ekim 2021 | 201 Okunma Bastıkları yerde ot bitmez! 17 Ekim 2021 | 784 Okunma Sermayesizliğin ve tükenmişliğin işaretleri 12 Ekim 2021 | 518 Okunma Bir kızarmaz yüz, bir yaşarmaz göz bütün sermayesi 10 Ekim 2021 | 961 Okunma Serçe'nin vedasını Kültür Bakanlığı duydu mu acaba?! 05 Ekim 2021 | 406 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar