Adalete evet, mücadeleye devam!

Adalet savunulmalıdır ama emperyalizmin desteklediği, hükümeti devirme amaçlı bir eyleme dönüşen olayların faillerine ve destekçilerine karşı muhabbet besleyecek yaklaşımlardan kaçınılmalıdır.

Cumhurbaşkanının reform çağrısı büyük yankı uyandırdı. Çünkü yaşanan olağanüstü süreç ekonomiyi de hukuku da olumsuz etkilemişti. Bu bir sorundu ve sorunu çözmek elbette ki iktidarın sorumluluğundaydı.

Cumhurbaşkanı işte bu sorumluluk duygusuyla yeni dönemin başladığını ilan etti.

Ekonomideki sorunların benzerleri dünyada da yaşandığı için tepkiler hukuktaki sorunlar kadar etkileyici değildi.

2013 ten 2016 ya kadar süren ülkeyi kaosa götürecek teşebbüslere karşı hükümet zecri tedbirler almakta haklıydı.

Fransa’nın İngiltere’nin terör eylemlerini bahane ederek insan haklarında nasıl kabul edilemez tedbirler aldığı hatırlanırsa(kaldı ki Fransa’nın Müslümanlara karşı yürüttüğü insanlık dışı baskı politikası bugün bile devam ediyor!), kanlı darbe girişimine dahi maruz kalan hükümetimizin aldığı o tedbirlerin daha da anlayışla karşılanması gerekir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Öfke ile bakan gözden faydalanmak! 12 Ocak 2021 | 221 Okunma Taşı gediğine koymak! 10 Ocak 2021 | 291 Okunma Rektör atamaları! 05 Ocak 2021 | 2.714 Okunma CHP siyasi partiden öte bir şeydir! 03 Ocak 2021 | 383 Okunma AİHM kararı eşittir teröre destek! 29 Aralık 2020 | 83 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar