28 Şubat generallerinin affı!

28 Şubat sürecinde Türkiye'nin uğradığı zarar ve dindarların maruz kaldığı mağduriyet hiçbir darbe döneminde yaşanmadığı kadar fazlaydı.Evet, silah kullanılmamıştı post modern...

28 Şubat sürecinde Türkiye'nin uğradığı zarar ve dindarların maruz kaldığı mağduriyet hiçbir darbe döneminde yaşanmadığı kadar fazlaydı.

Evet, silah kullanılmamıştı post modern bir darbeydi ama özellikle dindarlar hiçbir dönemde bu kadar hak ihlaline maruz kalmamışlardı.

Emperyalistler Türkiye'de Erbakan gibi dindar bir başbakandan rahatsızdılar. Özellikle ABD Türkiye'nin yönünün doğuya döndüğü gerekçesiyle çıkarlarının halel gördüğü endişesine kapılmış ve işbirlikçileri eliyle demokrasiye balans ayarı çekmişti.

Bu ayar Amerikancı askerlerin kontrol ve koordinesinde çekilmiş ve Türkiye sadece ekonomide 390 milyar dolar zarara uğratılmıştı. Bu zararın bedelini toplum olarak hep birlikte ödedik.

Ayrıca milletin moral değerlerine karşı yürütülen amansız müdahale ile dindar kesim cumhuriyet tarihinin en büyük mağduriyetine maruz kaldı.

28 Şubat sürecinde Refah Partisi peşinden Fazilet Partisi kapat

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefetin şovları ve HDP duyarlılığı! 19 Ekim 2021 | 201 Okunma Bastıkları yerde ot bitmez! 17 Ekim 2021 | 784 Okunma Sermayesizliğin ve tükenmişliğin işaretleri 12 Ekim 2021 | 518 Okunma Bir kızarmaz yüz, bir yaşarmaz göz bütün sermayesi 10 Ekim 2021 | 961 Okunma Serçe'nin vedasını Kültür Bakanlığı duydu mu acaba?! 05 Ekim 2021 | 406 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar