Sabiha Gökçen’de büyük rezalet

Bu yazıyı Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkan Pegasus Havayolları'nın Paris uçağından yazıyorum. Bir konferansa konuşmacı olarak davetliyim ve ilk kez yurtdışına Sabiha Gökçen'den...

Bu yazıyı Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkan Pegasus Havayolları'nın Paris uçağından yazıyorum. Bir konferansa konuşmacı olarak davetliyim ve ilk kez yurtdışına Sabiha Gökçen'den çıkıyorum. Daha önce hep Yeşilköy'den yurtdışına gitmiştim.
Bu Sabiha Gökçen deneyimi iyi oldu çünkü bu sayede bazen okurlarımdan işittiğim rezaleti bizzat görme şansı buldum.
Hakikaten Türkiye'ye yakışmayan bir kepazelik ortamı varmış Sabiha Gökçen'in Dış Hatlar bölümünde.
Anlıyorum ki sadece bugüne has değil bu durum. Kötü yönetim sebebiyle yurttaşlarımız genel bir eziyet çekiyorlar.
Derhal bu eziyetin durdurulması ve bu Kurtköy havalimanı meselesinin çözülmesi lazım...

***

Dün sabah 7-9 arası saatlerde Sabiha Gökçen Havalimanı'nda haklı bir halk isyanı vardı. Dehşet bir kalabalık ve herkesin sinirleri gergin. Çok çok az sayıda yetkili var. Ortada nerdeyse hiçbir otorite yok. İnsanlar bu otoritesizlik ortamında sıra kavgalarından ve uçak kaçırma telaşından birbirine girmek üzereydi. Tekme tokat kan revan çıkacak kavgaların ucundan dönüldü.
Memurlar bu denetimsizlik ortamında yaydıkça yaymış. İnsanların çektiği eziyet umurlarında değil. İşler çok çok yavaş ilerliyordu.
Sanki 2017 Türkiyesi değil 1977 Sovyetler Birliği ortamı. Binlerce yolcu isyan ediyordu ve çok haklılardı...

***

Doğru düzgün yetkililerin ve otoritenin olmadığı o sinir harbi ortamında insanlar gelip bana dertlerini anlatmaya başladılar. Etrafım bir anda doldu. Adeta ortama düzen vermem için beni yetkili tayin etmeye kalktılar.
Gerçek bir kaos ve kargaşa ortamı vardı.
Özellikle gurbetçilerimiz her seferinde çektikleri eziyetleri bana anlattı. Ucuz diye hep Kurtköy'den kalkan uçakları kullanmak zorunda kaldıklarını ve hep böyle sıkıntı yaşadıklarını aktardılar. Türkiye'ye asla yakışmayan manzara bu.
AK Parti hükümeti bu rezalete dur demek zorunda ve bu Sabiha Gökçen meselesini çözmek mecburiyetindedir. Yoksa Gökçen'i yöneten firmaların bu korkunç ihmallerinin faturasını AK Parti 2019 seçiminde ağır öder...

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’yi ve Erdoğan’ı hedef alan taarruzlar 21 Kasım 2017 | 9.012 Okunma ABD karşısında TSK ve MİT 20 Kasım 2017 | 1.324 Okunma Türkiye bambaşka bir döneme giriyor 19 Kasım 2017 | 3.005 Okunma Atatürk’ün ölümüne ağlayamayanlar 15 Kasım 2017 | 632 Okunma Atatürkçülük stratejisi mi var? 14 Kasım 2017 | 661 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar