iPhone X: Sevmeli mi nefret mi etmeli?

Apple’ın, iPhone’un 10’uncu yılını kutladığı akıllı telefonu iPhone X nihayet ülkemizde satışta. Üzerine çok konuşulan telefonu son dört gündür kullanıyorum. İşte çok...

Apple’ın, iPhone’un 10’uncu yılını kutladığı akıllı telefonu iPhone X nihayet ülkemizde satışta. Üzerine çok konuşulan telefonu son dört gündür kullanıyorum. İşte çok sevdiğim ve neffret (Evet iki “F” ile) ettiğim özellikleri:

– Telefonun tasarımı hem iPhone klasik çizgisinden uzaklaşmamış. Hem de yıllardır alıştığımız alüminyumdan vazgeçerken yerini alan cam ve çelik karışımı ile daha elegans bir hava yaratmış tasarımcılar. Çerçevesiz ön panel ve bunun getirdiği kompakt hatlar çok çekici.

– iPhone X’in getirdiği en büyük teknolojik yenilik yüz tanıma sistemi. Yani Face ID. Apple, bu cihazla birlikte alıştığımız parmak izi okuyuculu sistemden yüz tanıma sistemine geçiyor. Sisteme yüzünüzü tanıtmak çok kolay. Ve bu sayede sadece telefonu dokunmadan kilitten çıkarmakla kalmayıp mesela ana ekranda beliren ön bildirimler başkasına görünmezken, cihaz yüzünüzü gördüğü anda sadece size görünür yapabiliyor. Apple’ın verdiği bilgiye göre yüz tanıma detayları akıllı telefonda saklanıyor ve ne Apple ne de başka üçüncü taraflarla paylaşılmıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Nintendo kartondan oyuncaklarla geliyor 05 Şubat 2018 | 108 Okunma Otomobilde abonelik dönemi başlıyor! 29 Ocak 2018 | 343 Okunma Bu robota sarılınca hemen uyuyacaksınız 08 Ocak 2018 | 106 Okunma Teknoloji nereye gider? 31 Aralık 2017 | 58 Okunma Mars yörüngesine Tesla fırlatıyor! 25 Aralık 2017 | 162 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar