Muhteşem mücadele

Hak ve emek sahiplerine teşekkür ve dua etmek, insanlık ve İslâmlık borcudur.Aşağıda ismi yazılı unsurların herhangi bir zamanda bir kusurları olsa denmedik söz kalmayabiliyor.

Aynı unsurlar, destanlar yazdığında ise -sanki- “vazifelerini yapıyorlar” diyerek geçilmekte. Fıkıh kitaplarında şöyle yazar:
-Kula teşekkür etmeden Allahü teâlâya şükredilmiş olamaz!
Demek oluyor ki teşekkür, kul hakkı cümlesindendir.
Teşekkür, fazilettir. Alkış, kalbin dilidir. Dua, hediyelerin en üstünüdür. Bunlar esirgenmediğinde canhıraş mücadele içindeki vatan evlâdları daha bir aşka gelir, daha çetin mücadeleler verirler. Kaldı ki teşekkür ve dua, sadece kelle koltukta savaşan yiğitlere değil, onların ana, baba eş, evlâd ve yetişmelerinde hakkı olan herkese edilmelidir.
Biz, kahvaltı yaparken, öğle yemeğindeyken, akşam sofrasının etrafına toplanmışken muhakkak bir veya birkaç şehit haberi olmakta, şehit düşmüş kınalı kuzuların fotoğrafı ekrana gelmektedir.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
EĞİTİMDE BEKLENTİLER 08 Ağustos 2020 | 168 Okunma AH BEYRUT, VAH ORTA DOĞU! 06 Ağustos 2020 | 238 Okunma EĞİTİMDEN GELEN ÇIĞLIKLAR 04 Ağustos 2020 | 356 Okunma BAYRAMLAŞMA 01 Ağustos 2020 | 40 Okunma AYASOFYA’DA VE DİĞER CAMİLERDE HOPARLÖRE İHTİYAÇ YOK 30 Temmuz 2020 | 418 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar