GAZZE; YİNE GAZZE; HEP GAZZE!

Gazze; bütünüyle Filistin, Türkiye’nin hudut karakoludur. Gazze düşerse, Filistin biterse Ankara, zora girer. Bir kere daha tekrar edelim ki Ankara’nın emniyeti Kerkük gibi, Kıbrıs gibi, Rodos gibi Gazze’ye de bağlıdır.

Niçin,

"Gazze; yine Gazze; hep Gazze!" diyoruz? 

Çünkü: 

Gazze; bütünüyle Filistin, Türkiye’nin hudut karakoludur. Gazze düşerse, Filistin biterse Ankara, zora girer. Bir kere daha tekrar edelim ki Ankara’nın emniyeti Kerkük gibi, Kıbrıs gibi, Rodos gibi Gazze’ye de bağlıdır. Yine bir kere ve belki bininci kere söyleyelim ki İstanbul’un tabiî hududu Belgrad’dan geçerdi. Belgrad, elimizden çıktıktan kırk yıl sonra İstanbul, İngilizlerle maiyetindeki devletler tarafından işgal edildi. 

Bu bahsettiğimiz, bir kat’i hakikattir. 

Diğer hakikatse şudur: 

İsrail diye bir devlet kurma niyeti siyonistler; Yahudi ırkçıları, tarafından ilk kez 1848 yılında Londra’da masaya yatırıldı. Niyetin, fikre, fikrin eyleme, eylemin resmiyete dönüşmesiyle BM-Birleşmiş Milletler, 1948’de İsrail adında bir devleti tanıdı: 

2048, İsrail’in kuruluşunun yüzüncü yılıdır. 

Siyonistlerin "Nil’den Fırat’a Büyük İsrail Krallığı" diye kendilerince mukaddes bir gayelerinin olduğu malûm ve meşhurdur. Bu gayeyi her ne pahasına olursa olsun hayata geçirme peşindeler. Bu itibarla 100. yılda yani 2048’de bu hedefe varmak istemekteler. Böyle bir...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FİLİSTİN, DEVLETTİR!.. 25 Mayıs 2024 | 21 Okunma HELİKOPTER VAK’ASI! 23 Mayıs 2024 | 310 Okunma TARİHİ DOĞRU OKUMAK 21 Mayıs 2024 | 191 Okunma 10 YILDA GELEN ADALET 18 Mayıs 2024 | 212 Okunma KOMŞU 16 Mayıs 2024 | 91 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar