Yeni Akit’e teşekkür!

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Özdemir İnce'nin bugünkü (27.01.2022)'' Yeni Akit’e teşekkür!'' başlıklı yazısı.

İslamcı cihat ordusunun matbuat alanında çarpışan fedaisi Yeni Akit gazetesi beni gene takdir edip methetmeye başladı ve 25 Aralık (“Kanunuevvel”) 2022 nüshasında açılış hamlesini şu manşetle yaptı: “BİR AYAĞI ÇUKURDA, ETTİĞİ LAFLARA BAK! İMAMIN ELİNE DÜŞECEKSİN ÖZDEMİR İNCE” ve şöyle devam etti: “Geçmişte, ezanın Arapçaya çevrilmesinin hata olduğu ve Türkçe okutulması gerektiği herzesini yumurtlayan Cumhuriyet gazetesi yazarı Özdemir İnce, yine haddini aştı. Ateist olmasına rağmen, İslami konu ve kurumlar hakkında ahkâm kesmeyi alışkanlık haline getiren İnce, 2006 yılında Hürriyet gazetesinde yazdığı saçmalıkları tekrar köşesine taşıyıp bir defa daha tarikat ve cemaatleri hedef tahtasına oturttu.”

“İnce, Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya yeltendiği pespaye yazısında şunları kaydetti:”

“Bu yazı da aralarında olmak üzere yayımlanacak beş yazı 2006 yılının eylül ve ekim aylarında Hürriyet gazetesinde yayımlandı. 16 yıl önce beş yazı yazdığıma göre, demek ki tarikatlar, bugünkü gibi, gene gündemdeymiş. Cumhuriyetin kurulduğu günden bu yana tarikatlar hiçbir zaman ‘hayırlı’, ‘olumlu’, çağdaş ve uygar eylemleriyle gündeme gelmemiştir. Bunu biliyoruz! Ancak, bugünkü gibi, asla ‘devlet içinde devlet’ olmamışlar, mürteci ahlak ve yaşam tarz ve anlayışlarını laik topluma zorlayacak duruma gelmemişlerdi. Bu nedenle, önce şu beş yazıyı okuyalım gerekirse devam ederim.”

Ve bu keskin saptamanın ardından, eleştirdiği yazımın neredeyse tamamını iktibas etmiş yani alıntılamış.

İşte bu nedenle teşekkür ediyorum Yeni Akit gazetesine: Benden ve yazılarımdan habersiz okurlarını benimle ve yazılarımla tanıştırıyor. 

Söz konusu yazının altında bir “mühendis”in yorumu var:

“Tarikat nükleer atıkla niçin uğraşsın? Bunun erbabı nükleer fizikçilerdir. Tarikat insan yetiştirir insana insani vasıflar kazandırır. Helal kazanmayı günah ve haramlardan kul hakkından kaçınmayı, insanlara hizmet etmeyi yardım etmeyi, ahlaklı edepli olmayı, Allah’a iyi bir kul olmayı anlatır. Lütfen bilmediğiniz şeyi kötülemeyin. Tarikatlar bu toplumun temelidir. Tarikatlar pozitif bilimleri dünya ile ilgilenmeyi bırakmayı emretmez ilgilen çalış fakat dünya sevgisini kalbine koyma der. Bizlerde hem mühendislik yapıyoruz hem de bu yolları takip ediyoruz. Bizi bilmeyen ne bilsin bilenlere selam olsun.”

Gültekin adlı bir okurun da görüşü şöyle: “Özdemir gibi yolunu şaşırmışlar, tarikat, cemaat nedir bilmezler çünkü bunların kötü yol, güzel yol diye ayrım yapma kabiliyeti de olmadığına inanıyoruz, bu zihniyetlerde dava ruhu, hizmet aşkı, vatan, bayrak sevgisi olmayan imanı ya hiç yok ya da bilerek imansızlık yaparlar. Bu düşünceye sahip olanlardan hem halkına hem de vatanına zarardan başka ve ihanette başka hiç bir yararı olmaz. Hani bazı yabancı devlet adamları ‘Müslümanlarda bizde olmayan bir güç var’ ifadesini kavrayacak kabiliyetsiz yaratıklardır.”

Ancak her zaman böyle olmuyor. Benden yana olanlar da çıkıyor. Küfürbaz olduğumu yazdıkları zaman “Yahu bu yazının neresinde küfür var?!” diye karşı çıkanlar oluyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
1998’den 2023’e 21 Mart 2023 | 113 Okunma HÜDA PAR AKP’nin fotoğrafının arabıdır 19 Mart 2023 | 243 Okunma Aydınlanma ve ortak akılsızlık 17 Mart 2023 | 123 Okunma Ekmek karnesiylen urup ekmek 14 Mart 2023 | 78 Okunma Değirmende yoğurt öğütmek 12 Mart 2023 | 85 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar