Osmanlı torunu Boris Johnson'un işi çok zor

Rakibi Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt ise 46.656 oy alabildi. İlk olarak bu oylama sonucunun galibi Boris Johnson’u kutlamamız doğru olur.

İngiltere’nin oldukça zor bir dönemden geçtiği bu günlerde partisinin yeni başkanı olarak şimdi ülkesinin başbakanı oluyor.

İlk önce hemen belirtmek isteriz. Boris Johnson’un parti başkanı olarak seçilmesine sadece onu seçen parti üyeleri ve ona sempati duyan İngiliz seçmenleri sevinmedi. Türkiye’nin ufak bir kenti olan Çankırı’nın Orta İlçesindeki Kalfat Köyü sakinleri de bu seçim zaferini büyük bir coşkuyla kutladılar. Kalfatlılar Boris Johnson’u çok seviyor. 

Haklı olarak soranlar olacaktır: “Londra’nın eski Belediye Başkanı ve İngiltere’nin yeni Başbakanı Boris Johnson’un Kalfat ile ilgisi nedir?” diye. Hatta “Kalfatlıların İngiltere politikası ile ilgisi nereden geliyor?” şeklinde soran da olabilir. Hemen belirtelim. Kalfat köyü toprakları hiçbir zaman bir İngiliz sömürge zulmü altında olmadı. Kalfatlılar, İngiliz egemenliği altına yaşamadılar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ALMANYA'DA SPD'NİN GELECEĞİ HEPİMİZİ İLGİLENDİRİYOR 21 Eylül 2019 | 12 Okunma AVRUPA, DİYARBAKIR'DAKİ ANNELERİN ÇAĞRISINI DUYMALI 18 Eylül 2019 | 28 Okunma YENİ AB KOMİSYONU 13 Eylül 2019 | 145 Okunma TÜRKİYE, SIĞINMACILARI AVRUPA'YA YOLLAMAK ZORUNDA KALABİLİR 11 Eylül 2019 | 89 Okunma AVRUPA, KÜRT ANNELERİN SESİNİ NE ZAMAN DUYACAK? 06 Eylül 2019 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar