Müslümanlar üstünken niçin gerilediler?

İslâmiyete karşı olanlar, genç nesillerin, bilgisiz, dinsiz kalmasını hedef edindiler.  Sual: Müslümanların geri kalmasına, din yani İslâmiyet mi sebep oldu?Cevap: İslâmiyete karşı olanlar...

İslâmiyete karşı olanlar, genç nesillerin, bilgisiz, dinsiz kalmasını hedef edindiler. 
 
Sual: Müslümanların geri kalmasına, din yani İslâmiyet mi sebep oldu?
Cevap: İslâmiyete karşı olanlar, asırlarca yaptıkları kanlı tecrübelerle anladılar ki, imanını yıkmadıkça, Müslüman milleti yıkmaya, imkân yoktur. Her ilerlemenin ve yükselmenin teşvikçisi olan İslâmiyeti, ilmin ve yiğitliğin düşmanı gibi göstermeye yeltendiler. Genç nesillerin, bilgisiz, dinsiz kalmasını, onları manevi cepheden vurmayı hedef edindiler. Bu yolda milyonlar döktüler. Hırs ve şehvetlerine kapılmış olan bazı cahiller, kâfirlerin bu hücumları ile hemen bozuldu.
Bunlardan bazıları, Müslüman görünerek, fen adamı, din âlimi, hatta Müslümanların hamisi şekline girip, temiz gençlerin imanlarını çalmaya koyuldular. Kötülükleri hüner, imansızlığı moda şeklinde gösterdiler. Dini, imanı olanlara softa, gerici denildi. Din bilgilerine, İslâmın kıymetli kitaplarına, gericilik diyenler oldu. Kendilerinde bulunan ahlaksızlık ve şerefsizlikleri, Müslümanlara, İslâm büyüklerine isnat ederek, o temiz insanları kötülemeye, evlatları babalarından soğutmaya uğraştılar. Tarihimizin şerefli sayfalarını karartmaya, lekelemeye, hadiseleri ve vesikaları değiştirmeye kalkıştılar. Böylece, gençleri dinden ayırmaya, İslâmiyeti ve Müslümanları yok etmeye çalıştılar. İlmi, fenni, güzel ahlakı, fazileti ve yiğitliği ile dünyaya şan ve şeref saçan, ecdadımızın sevgisini genç kalplere yerleştiren mukaddes bağları çözmek, gençliği dedelerinin kemalatından habersiz bırakmak için, kalplere ve vicdanlara hücum ettiler.
Hâlbuki, İslâmiyetten uzaklaştıkça, Resûlullah efendimizin yolundan ayrıldıkça, ahlak bozulduğu gibi, her yeni bilgilerde, üstünlüğü kaybediyor, ecdadımızın gösterdiği başarıları gösteremiyor, hatta geri kalmaya başlıyorduk. Bu maskeli dinsizler, bir taraftan ilimde, fende geri kalmamıza çalışıyor, diğer taraftan da, İslâmiyet geriliğe sebep oluyor, Batıya yetişebilmemiz için çöl kanunlarından kurtulmamız lazımdır, diyorlardı. Bu suretle maddi ve manevi kıymetlerimizi yıkarak, vatanımıza, milletimize, dışarıdaki düşmanların, asırlarca yapamadıkları kötülüğü yaptılar. Müslüman ismini taşıyan İslâm düşmanlarına Zındık denir. Zındıkların İslâmiyete zararları, kâfirlerin zararlarından daha çok olmuştur.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Her insan ve hayvan farklıdır 20 Eylül 2020 | 47 Okunma Sıcak da, soğuk da azap vardır 19 Eylül 2020 | 162 Okunma Karz-ı hasen ne demektir? 18 Eylül 2020 | 169 Okunma Yolda, sokakta bulunanı almak 17 Eylül 2020 | 367 Okunma Çocuğun alışveriş yapması 16 Eylül 2020 | 68 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar