Allahü teâlâ intikam alabilir!..

Tövbe edilmeyen herhangi bir günahtan Allahü teâlâ intikam alabilir. Sual: Allahü teala, işlenen günahlar sebebi ile, kullarından intikam alabilir mi ve almış mıdır?Cevap: Tövbe edilmeyen herhangi bir günahtan...

Tövbe edilmeyen herhangi bir günahtan Allahü teâlâ intikam alabilir.
 
Sual: Allahü teala, işlenen günahlar sebebi ile, kullarından intikam alabilir mi ve almış mıdır?
Cevap: Tövbe edilmeyen herhangi bir günahtan Allahü teâlâ intikam alabilir. Çünkü Allahü teâlânın gadabı, günahlar içinde saklıdır. Allahü teâlâ pek kuvvetli, herkese galip ve intikam alıcıdır. Yüz bin sene ibadet eden makbul bir kulunu, bir günah için, sonsuz olarak reddedebilir ve hiçbir şeyden çekinmez. Bunu Kur’ân-ı kerim bildiriyor ve iki yüz bin sene itaat eden iblisin, şeytanın, kibredip, secde etmediği için, ebedi melun olduğunu, haber veriyor. Yeryüzünde halifesi olan, Âdem aleyhisselamın oğlunu, bir adam öldürdüğü için, ebedi tard eyledi.
Musa aleyhisselam zamanında, Bel'am bin Bâûrâ, İsm-i a'zamı biliyordu, her duası kabul olurdu. İlmi ve ibâdeti, o derecede idi ki, sözlerini yazıp istifade etmek için, iki bin kişi hokka, kalem ile yanında bulunurdu. Bu Bel'am, Allahü teâlânın bir haramına, az bir meylettiği için, imansız gitti. (Onun gibiler köpek gibidir) diye dillerde kaldı.
Karun, Musa aleyhisselamın akrabası idi. Musa aleyhisselam buna hayır dua edip ve kimya ilmi öğretip, o kadar zengin olmuştu ki, yalnız hazinelerinin anahtarlarını kırk katır taşırdı. Zekât vermediği için, bütün malı ile birlikte, yer altına sokuldu.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Alacağı maaşın zekâtı olur mu? 14 Ekim 2019 | 209 Okunma Emredilenleri yapmak kıymetlidir 13 Ekim 2019 | 52 Okunma Allahü teâlâ intikam alabilir!.. 12 Ekim 2019 | 289 Okunma Ölenin yakınlarına taziyede bulunmak 11 Ekim 2019 | 148 Okunma Görmek ve tanımak ayrı şeylerdir 10 Ekim 2019 | 81 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar