Davutoğlu'ndan Erdoğan'a suçlama

Yandaş medya dahil gazeteciler neden yazmaz? İnanın bilmiyorum ama ben Ahmet Davutoğlu Erdoğan'ı "ahlaksızlık" ile suçladı diye yazdım.

Önce şunu hatırlatayım. 18 Temmuz 2019'da "Babacan ya da Davutoğlu'ndan lider olur mu?" başlığı ile özetle şöyle yazdım:

Davutoğlu'na Suriye politikası suçlamaları yapılıyor ki gün geldiğinde konuşursa biliyorum ki çok farklı bir görüş ortaya koyacak.

Dersiniz ki eğer Suriye politikasının sorumlusu değil ise neden o tarihte AKP'den ve makam koltuğundan ayrılmadı.

Bu sorunun yanıtını da kendisine sormak isterim.

O gün geldi Davutoğlu değerli meslektaşlarım Yavuz Oğhan, İsmail Saymaz ve Akif Beki'ye konuştu.

Davutoğlu, "Suriye konusunda tüm olumsuzluklar benim üzerime yıkılmak isteniyor. Tüm politikalar Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Genelkurmay, MİT hepsi ortak karar verir. Kendinizi dışında tutarsanız, bir kişiye yıkarsanız bu ahlaksızlık olur" diyor…

Evet, Davutoğlu çok net şekilde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı "ahlaksızlık" yapmakla suçluyor.

Bu bir…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ekrem İmamoğlu'na dost nasihatı... 22 Ağustos 2019 | 3.155 Okunma Makam odasında çiftleşmeye izin veren bakan 21 Ağustos 2019 | 14.372 Okunma Askeri konvoyumuza Suriye mi Rusya mı saldırdı? 20 Ağustos 2019 | 3.619 Okunma Yargı parti başkanının ayağına gitmemeli 19 Ağustos 2019 | 2.717 Okunma Siyasi depremler 18 Ağustos 2019 | 3.204 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar