Amerika açıklasın Türkiye mi terör örgütü mü?

Medyanın Ankara temsilcilerinin buluştuğu sabah kahvaltısında görüşlerini açıklayan ve soruları yanıtlayan AKP Genel Başkan vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Diyarbakır'da annelerin HDP il binası önünde...

Medyanın Ankara temsilcilerinin buluştuğu sabah kahvaltısında görüşlerini açıklayan ve soruları yanıtlayan AKP Genel Başkan vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Diyarbakır'da annelerin HDP il binası önünde sürdürdükleri eylemi, "HDP için fırsat ve son şans" olarak değerlendirdi.

Anadolu Yayıncılar Derneği'nin, "Anadolu Sohbetleri" programının ilk konuğu olan Kurtulmuş'a yönelttiğim sorular ve yanıtları şöyle:

- Amerika PKK uzantısı PYD/YPG terör örgütünü müttefik görüyor, Sayın cumhurbaşkanının ifadesi ile 50 bin TIR silah veriyor, Sayın Erdoğan bu terör örgütünü yok etmek için bir yıldır "bir gece ansızın gelebiliriz" diyordu. Güvenli bölge dışına alıp kucaklayarak korursa teröristleri nasıl yok edeceğiz?

Kurtulmuş: Dünyadaki terör örgütlerine silah sağlayan büyük devletler silahları vermesinler bir ay içinde terör kalmaz.

- Amerika dâhil mi? Sayın Cumhurbaşkanı Amerika'da iken 2 F-16 savaş uçağımızın Suriye hava sahasında uçması Amerika için Suriye'ye verdiğimiz 2 haftalık süre ilerlerken, beraber girmezsek biz gireriz mesajı mı?

Kurtulmuş: PYD'nin, YPG'nin, DEAŞ'ın elindeki silahlar kimin? Dünyada maalesef terör, vekâlet savaşlarının önemli bir aracı haline gelmiştir ve terör örgütleri de dış politikanın aygıtı haline dönüşmüştür. Devletler rekabet eder, çatışır, savaşlar halinde de olur ama bunlar meşru zeminde olur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ediyorum… 17 Ocak 2021 | 8.880 Okunma Erdoğan Çin aşısı mı Alman aşısı mı oldu? 16 Ocak 2021 | 5.211 Okunma AKP'nin utanç tablosu: Bebek mamasına kilit 15 Ocak 2021 | 728 Okunma Tahsil cehaleti alır eşeklik baki kalır 14 Ocak 2021 | 995 Okunma Devlet Bahçeli'ye çok ağır eleştiriler 13 Ocak 2021 | 6.021 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar