Yıkılsın bilimsel elitist üniversiteler!

Bilimde biat yoktur. Siyasal veya ideolojik sadakat bilimde zırvalıktır. Türkiye’ye büyük zarar veriliyor.

Üniversitelerde liyakat yıkılmalı, yerine ideolojik kamplardan insan kalabalıkları oluşmalı...

Tamam, bu iktidarın üniversiteleri yüceltmek, ülkenin bilim ve araştırmada dünya standartlarında bir düzeye gelmesini istemek gibi bir derdi yok.. BÜ’ye atanan, öğrencilerin kayyım rektör istemiyoruz kampanyalarının öznesi Bulu’nun da böyle bir derdi yok. Üniversitelerin başlarına atanan, birincil niteliği Saray’a endeksli olmak olan AKP siyasetçilerinin tümünün de böyle bir derdi yok.

Hâlâ tüm bunların sorumlusunun YÖK olduğunu düşünebilirsiniz, çoğu muhalif öyle.

Hayır, rektör ve üniversitelerin yönetiminden birinci derecede sorumlu Saray, Reis veya Cumhurbaşkanı’dır. YÖK’ü bile bypas etmiş ve doğrudan atamaları üstlenmiştir. YÖK, atamalarda bu aşamada bürokratik bir kayıt tutandır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
RTE, iktidara gelince yapacakları hukuk ve özgürlük reformunu açıkladı! 04 Mart 2021 | 105 Okunma 3 milyon seçmen desteği için dışa bakış: Yunanistan sorunu 02 Mart 2021 | 109 Okunma Bir ihtimal daha var, o da olur mu dersin: Kahrolsun emperyalizm! 01 Mart 2021 | 141 Okunma Fezlekeler, Meclis’e komplo kurmak mı... 28 Şubat 2021 | 384 Okunma Bir anıtsal nezaketsizlik olayı ve konjonktürel bir seçim 25 Şubat 2021 | 217 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar