Yargı ‘reformu’ para girişine bağlı serbest dolaşımda

Komik bir siyasi durum yaşıyoruz: Şu sıralarda ülkeye sıcak para girişini izliyorlar. Son açıklama bir ay içinde 15 milyar dolarmış. Sevinç büyük! O zaman “gitti reformların yarısı” diyebilirsiniz!!!

Yargı/hukuk veya adalet, ne derseniz deyin, iki aydır iktidarın diline yapışmış “reform” lafazanlıklarının gerçek anlamda demokratik bir karşılığı olabileceğine olasılık veriyor musunuz?

10 yıldır nasıl bir yargı oluşturulduğunun net görüntüsünü, İstanbul Başsavcılığı’ndan alınarak yıldırım hızıyla Anayasa Mahkemesi üyeliğine yapılan Saray ataması size sundu. O fotoğraf her şeyi anlatıyor size ve dünyaya. Herkes her şeyi görüyor. Yargının nasıl bir vesayet altına alındığı konusunda asla şüpheye yer bırakmayacak bir manzara yaşadık.

Yargıç iradesi yerine Saray iradesi geçmiş durumda.

Yargıtay’ın Anayasa Mahkemesi’ne aday adaylarını belirleyeceği normal toplantısı, durun binecek var, anonsu ile durduruldu. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir anıtsal nezaketsizlik olayı ve konjonktürel bir seçim 25 Şubat 2021 | 203 Okunma Türkiye’nin güvenliği ve emperyalist hayallere karşı tek politika 23 Şubat 2021 | 102 Okunma Saray, ‘stratejik müttefik’ yalanıyla ABD’nin dümen suyuna girer mi? 22 Şubat 2021 | 208 Okunma Yakın geçmişin bugüne ışık tutması dileğiyle, 2001 krizi 21 Şubat 2021 | 162 Okunma AKP dört koldan başarısızlıklar açmazında 18 Şubat 2021 | 712 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar