İktidar odağı olamazsan, kazanamazsın; belediyeler öz güçler

Ben bu ara dönemlerde en güvenilir anketi Cumhurbaşkanı’nın yaptırdığına inanırım, gerçek durum ne, görmeye çok ihtiyacı var. Buna göre politikalar geliştirecektir.

CHP’nin iktidar olmaya yönelik iki politikası gündemde. Birincisi kazandığı belediyelerde başarılı olmak. İkincisi ise Millet İttifakı’nı geliştirmek.

Üçüncüsü yok. Yok derken tabii ki parti çalışması, milletvekili çalışması var, ama bunların etkinliğini ölçemiyoruz. Görünürlüğe bakıyorum, elde veri yok. Adım adım iktidara sloganıyla İstanbul’da kongre yapıldı... Ne olacak?

Elimizde, yarın seçim olsa... diye yapılan anketler var. En son ankette AKP yüzde 28’e gerilemiş, CHP yüzde 25... CHP+İYİ Parti ile AKP+MHP ittifakları başa baş.

Doğruluğunu bilemeyiz, mesela aynı ankette, CHP’li belediyelerden halk memnun deniyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
150 aşı gündemde: Bilim 2 yıl içinde korona belasından insanlığı kurtarır 24 Kasım 2020 | 0 Okunma RTE Bahçeli’yi harcar, Bahçeli de RTE’yi; zamanı var... 23 Kasım 2020 | 0 Okunma Saray, MHP ile yol ayrımında (mı?) 22 Kasım 2020 | 0 Okunma ‘Devlet benim’, ‘belediyeler de benim, başka yönetim olamaz...’ 19 Kasım 2020 | 0 Okunma Dakika bir gol bir-iki 17 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar