İki harika Türk neyin kanıtıdır?

İki harika Türkün dünyada birbiriyle yarışan koronavirüse karşı aşı üretiminde büyük bir etkililik değeriyle öne çıkmasını yazacağım tabii ki..

İki harika Türkün dünyada birbiriyle yarışan koronavirüse karşı aşı üretiminde büyük bir etkililik değeriyle öne çıkmasını yazacağım tabii ki.. Şunu belirteyim: Prof. Uğur Şahin ve eşi Prof. Özlem Türeci’nin, ta Cumhuriyet Bilim Teknoloji döneminden beri harika çalışmalarını tanıtıyorduk. Ve daha sonra Herkese Bilim Teknoloji’de sık sık kapak da oldular. Şimdi yepyeni bir aşı üretme teknolojisi ile bugünkü bilgiler ışığında en etkili aşıyı geliştirerek birden öne çıktılar. Ne büyük bir sevinç hepimiz için!

Ama iki Türke dönmeden önce, izin verin de bazı söyleyeceklerim var..

‘Bizde sadece ara eleman yetişir’

Anımsar mısınız, yine bu hükümet döneminde bir bakanın ne dediğini: Bizim ülkemizde sadece ara eleman tipinde insanlar yetişebiliyor...

Ülkemizin yaşadığı en büyük aşağılamalardan biriydi bu yargı. Türkiye’de yaşayan herkesi! Dahası bu sözleri “Türkiye’de yaşayan bu millet ırk olarak zekâ olarak büyük bir gerilik içindedir, Türkler aptaldır” biçiminde de yorumlayabilirsiniz. Duyduğumda tüylerim diken diken olmuştu!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı’nı felaketlerden arındırma operasyonları 30 Kasım 2020 | 1.043 Okunma DEVA ve Gelecek, tek adam rejimine karşı demokrasiyi güçlendirir 29 Kasım 2020 | 1.584 Okunma Demirtaş ve Kavala serbest kalır: ‘Yargıya talimat verilemez’ 26 Kasım 2020 | 431 Okunma 150 aşı gündemde: Bilim 2 yıl içinde korona belasından insanlığı kurtarır 24 Kasım 2020 | 795 Okunma RTE Bahçeli’yi harcar, Bahçeli de RTE’yi; zamanı var... 23 Kasım 2020 | 2.686 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar