Şimdi de Rusya’yla bayrak sorunu

Haber sitelerinden gelen son haber, “Şimdi de Rusya ile bayrak rezaleti” başlığını taşıyor. Anadolu Ajansının resimli haberi şöyle: “Rusya, ABD’nin Suriye’de Fırat Nehri üzerindeki Tişrin Barajı’nda boşalttığı üsse yerleşti.

Üsteki devir teslimin Rus bayrağı ve terör örgütü YPG/PKK flamasıyla yapılması dikkati çekti. Rus bayraklı askeri konvoy Fırat Nehri üzerindeki barajda kurulu üsse girdi. Bir Rus komutanın, terör örgütü YPG/PKK mensubu Şervan Derviş ile yan yana konuşma yapmasının ardından üssün devir teslimi gerçekleştirildi.”

Haber yeni olduğu için henüz Türkiye’nin nasıl bir tepki vereceğini bilmiyoruz. Tişrin Barajı sınırın hemen yakınında Aynularab (Kobani) bölgesinde. Ancak, ABD birliklerinin de bir süre önce terk ettikleri Aynularab ve Rakka bölgesine yeniden döndükleri ve konuşlandıkları da bir başka haber. Sonuç olarak Suriye denklemi iki süper devletin değişik hamleleriyle, günden güne farklılık gösteriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
12 Mart anısı: Asker kişi 04 Aralık 2020 | 193 Okunma Savcı Doğan Öz’ü vurdular 02 Aralık 2020 | 294 Okunma Radikallerin sevmediği isim: Kılıçdaroğlu 01 Aralık 2020 | 307 Okunma İyimser gazete 30 Kasım 2020 | 189 Okunma I. Mahmud Çeşmesi tartışması 29 Kasım 2020 | 237 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar