Şimdi de Rusya’yla bayrak sorunu

Haber sitelerinden gelen son haber, “Şimdi de Rusya ile bayrak rezaleti” başlığını taşıyor. Anadolu Ajansının resimli haberi şöyle: “Rusya, ABD’nin Suriye’de Fırat Nehri üzerindeki Tişrin Barajı’nda boşalttığı üsse yerleşti.

Üsteki devir teslimin Rus bayrağı ve terör örgütü YPG/PKK flamasıyla yapılması dikkati çekti. Rus bayraklı askeri konvoy Fırat Nehri üzerindeki barajda kurulu üsse girdi. Bir Rus komutanın, terör örgütü YPG/PKK mensubu Şervan Derviş ile yan yana konuşma yapmasının ardından üssün devir teslimi gerçekleştirildi.”

Haber yeni olduğu için henüz Türkiye’nin nasıl bir tepki vereceğini bilmiyoruz. Tişrin Barajı sınırın hemen yakınında Aynularab (Kobani) bölgesinde. Ancak, ABD birliklerinin de bir süre önce terk ettikleri Aynularab ve Rakka bölgesine yeniden döndükleri ve konuşlandıkları da bir başka haber. Sonuç olarak Suriye denklemi iki süper devletin değişik hamleleriyle, günden güne farklılık gösteriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tarsus: Erotik mozaiklerin gizemi 13 Aralık 2019 | 2.717 Okunma Tarsus Amerikan Kolejinde... 11 Aralık 2019 | 2.676 Okunma Batman İstanbul'da... 10 Aralık 2019 | 2.450 Okunma Mahsun’un kendisi bir ‘Mucize’... 06 Aralık 2019 | 3.180 Okunma Bayar’ın eşi hapishane yollarında öldü 04 Aralık 2019 | 2.925 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar