Kılıçdaroğlu, ABD ile çözüm üreteceğine...

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Rahip Brunson krizi"nin başından bu yana, şaşırtıcı bir tutum sergiliyor. AK Parti iktidarı, ABD'ye bir söylüyorsa CHP'liler mutlaka bir fazla söylemeyi seçiyorlar....

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Rahip Brunson krizi"nin başından bu yana, şaşırtıcı bir tutum sergiliyor. AK Parti iktidarı, ABD'ye bir söylüyorsa CHP'liler mutlaka bir fazla söylemeyi seçiyorlar. Washington, iki bakanın ABD'deki mallarına el koyma kararı mı aldı; CHP, "Biz daha fazlasını yapalım" diye ortaya çıkıyor.

ABD Başkan Yardımcısı Pence'in son çıkışıyla ve yaptırım tehdidiyle ipler iyice gerildi. Ardından İran'a ambargo yürürlüğe girdi. Türkiye'den de sert karşılıklar geldi. Ancak, ekonomisi iyice sıkışan ülkemizin parası aşırı değer kaybına uğramaya başladı. Doların tırmanışı önü alınamaz bir hale geldi.

ABD ile girişilen ve nerede duracağı belli olmayan siyasal krizin, zaten zorda olan Türkiye ekonomisini nereye doğru sürüklediğini, hep birlikte izliyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu başarılı mı, başarısız mı? 20 Şubat 2019 | 1 Okunma Yerel seçimler hesaplaşmaya dönüşürken 19 Şubat 2019 | 4.720 Okunma Nihat Zeybekci’nin şarap çıkışı... 15 Şubat 2019 | 5.453 Okunma Theresa May AB kapısında 13 Şubat 2019 | 279 Okunma Tunç Soyer: “Türkiye İzmir’den değişecek...” 12 Şubat 2019 | 56 Okunma
TÜM YAZILARI