Suudi Krallığı’nın Türkiye korkusu

Brezilya’dan şeker, kahve, et vb. ürünleri almak istediğinizde, karşınıza Amerikan şirketleri çıkar.Sao Paulo’da bunun nedenini sorduğum bir avukat, “biz yaşayabilmek için ruhumuzu bile Amerika’ya...

Brezilya’dan şeker, kahve, et vb. ürünleri almak istediğinizde, karşınıza Amerikan şirketleri çıkar.

Sao Paulo’da bunun nedenini sorduğum bir avukat, “biz yaşayabilmek için ruhumuzu bile Amerika’ya sattık, nedeni budur” diye cevap vermişti. Sanırım, Batı’nın işgal ve sömürgesine maruz kalmış bir imparatorluğun mensubu olmam nedeniyle, onu doğru anlayacağımdan emin olarak söylemişti bunu.

Filhakika Osmanlı İmparatorluğu’nun yıkılmasında, İngiltere tarafından ulus devlet vaadiyle ruhları satın alınan kabile reisleri etkili olmuş, Orta Doğu’daki mevcut ulus devletler, Londra’daki bir masada çizilen harita sayesinde sözüm ona varlık kazanmışlardı.

Bunu derken, İslam ümmetinin büyük bir bölümünü oluşturan Arap milletini söz konusu durumdan ayrı tuttuğumu özellikle belirtmeliyim.

Nitekim, bugün de PKK / PYD / YPG vb. terör unsurlarına karşı yaptığımız Barış Pınarı Harekatı’yla, Kürt kardeşlerimizle değil, ulus devlet kurmak için ruhlarını satanlarla mücadele halindeyiz. Dolayısıyla Arap krallıkları dediğimizde de kastettiğimiz, Arap kabilelerini baskı altına alarak krallık kurmuş ailelerdir.

Bunun en tipik örneği ise Suudilerdir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeryüzünde bir dünya kurmak 12 Kasım 2019 | 37 Okunma Yurt, sanat ve eser 08 Kasım 2019 | 33 Okunma Kudüs ve kandil ve Mardin 05 Kasım 2019 | 383 Okunma İki huzurda durmak 01 Kasım 2019 | 31 Okunma Cumhuriyet son emanetimizdir 29 Ekim 2019 | 29 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar