Suudi Krallığı’nın Türkiye korkusu

Brezilya’dan şeker, kahve, et vb. ürünleri almak istediğinizde, karşınıza Amerikan şirketleri çıkar.Sao Paulo’da bunun nedenini sorduğum bir avukat, “biz yaşayabilmek için ruhumuzu bile Amerika’ya...

Brezilya’dan şeker, kahve, et vb. ürünleri almak istediğinizde, karşınıza Amerikan şirketleri çıkar.

Sao Paulo’da bunun nedenini sorduğum bir avukat, “biz yaşayabilmek için ruhumuzu bile Amerika’ya sattık, nedeni budur” diye cevap vermişti. Sanırım, Batı’nın işgal ve sömürgesine maruz kalmış bir imparatorluğun mensubu olmam nedeniyle, onu doğru anlayacağımdan emin olarak söylemişti bunu.

Filhakika Osmanlı İmparatorluğu’nun yıkılmasında, İngiltere tarafından ulus devlet vaadiyle ruhları satın alınan kabile reisleri etkili olmuş, Orta Doğu’daki mevcut ulus devletler, Londra’daki bir masada çizilen harita sayesinde sözüm ona varlık kazanmışlardı.

Bunu derken, İslam ümmetinin büyük bir bölümünü oluşturan Arap milletini söz konusu durumdan ayrı tuttuğumu özellikle belirtmeliyim.

Nitekim, bugün de PKK / PYD / YPG vb. terör unsurlarına karşı yaptığımız Barış Pınarı Harekatı’yla, Kürt kardeşlerimizle değil, ulus devlet kurmak için ruhlarını satanlarla mücadele halindeyiz. Dolayısıyla Arap krallıkları dediğimizde de kastettiğimiz, Arap kabilelerini baskı altına alarak krallık kurmuş ailelerdir.

Bunun en tipik örneği ise Suudilerdir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tezyin, tezhip ve sanat 20 Eylül 2020 | 26 Okunma Sanat ve nefs 18 Eylül 2020 | 57 Okunma Sanat da bir sınanmadır 15 Eylül 2020 | 27 Okunma Devlet sanatı ve sanat 13 Eylül 2020 | 30 Okunma Sanatçının geometriyle vaadi nedir? 11 Eylül 2020 | 38 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar