Gazze, hareket ve hafıza

HAMAS’ın Gazze’deki ABD-İsrail ablukasını yarma harekatının yüz otuzuncu günündeyiz.Batılı ülkelerin desteğinde ABD-İsrail güçlerinin Gazze’de katlettiği insan sayısı otuz bine...

HAMAS’ın Gazze’deki ABD-İsrail ablukasını yarma harekatının yüz otuzuncu günündeyiz.

Batılı ülkelerin desteğinde ABD-İsrail güçlerinin Gazze’de katlettiği insan sayısı otuz bine ulaştı.

Uzunluğu 41, genişliği 6- 12 km. olan 360 km karelik Gazze’nin bu dar alanında yıllardır ABD-İsrail’in en ağır kuşatması altında yaşayan yaklaşık üç milyon kişi, HAMAS harekatının başladığı 7 Ekim’den beri, toplanma kamplarının birinden diğerine sığınarak yaşamaya çalışıyor.

ABD-İsrail bombalarıyla sağlam bir tek binanın bırakılmadığı, hastanelerin, sağlık merkezlerinin, sığınma yerleri olan camilerin, kiliselerin özellikle seçilerek yıkıldıkları Gazze’de açlık acıyı da aşmış durumda.

Yardımların eriştirilebildiği Refah kapısı ise ABD-İsrail canavarınca tutulduğu için, ilaç bulmaktan, tedavi olmaktan vaz geçmiş bulunan halk, hayvan yeminden yapılan ekmeklerle beslenmeye çalışıyor.

Mazlumların imdat çığlıkları ABD’nin Gazze’ye sevk ettiği keskin nişancıların katliamlarıyla kesiliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İsrail’in Amâlika düşmanlığı Tevradî yalan ve iftira üzerine kurulmuştur 24 Şubat 2024 | 92 Okunma Tevrat’taki Amâlika kini ilahi değil siyasidir 22 Şubat 2024 | 397 Okunma İnsanlıkta taksim nesebe, bağ tevhide, tasnif ümmete, üstünlük takvaya göredir 20 Şubat 2024 | 136 Okunma Peygamberler nesebimiz, seferimiz ve menzilimizdir 17 Şubat 2024 | 111 Okunma Bizim tarihimizin esası tekvin ve nübüvvettir 15 Şubat 2024 | 160 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar