Dünya gölgeliğinden gidenlere rahmet, kalanlara “Selâm Olsun”

Mustafa Kutlu Ağabey, Yeni Şafak’taki köşe yazılarında, kimi dergilerde ve kitaplar(ın)da yer bulan anma, hatıra, hatırlatma... yazılarını Selâm Olsun başlığı altında...

Mustafa Kutlu Ağabey, Yeni Şafak’taki köşe yazılarında, kimi dergilerde ve kitaplar(ın)da yer bulan anma, hatıra, hatırlatma... yazılarını Selâm Olsun başlığı altında kitaplaştırmış.

Çok da güzel olmuş: Sûretlerin sîretlerle cilveleştiği, maharetlerin ve sıfatların levhalaştığı, özlem ve hüzün kelimelerinin nişanlandığı bir yazı-fotoğraflar toplamı çıkmış ortaya.

Kutlu, he ne kadar “Sevdiklerim hakkında yazamıyorum; bunu birkaç kez dile getirdim. Cümleler, kelimeler duygu ve düşüncelerim karşısında kifayetsiz kalıyor ve ben hakkında yazdığım kişiye haksızlık ettiğim duygusuna kapılıyorum.” dese de, biz ilgili metinlere bakarak bu durumun gerçekte onun yazı-yazma anlayışını tanımamıza, bilmemize yönelik önemli bir ipucu olduğunu da bu sayede biliyoruz.

Ölenler...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şeyh Muhyiddin’den seçilmiş sözler 24 Eylül 2022 | 359 Okunma Müslümanlara karşı nefrette başı çeken sanal ülke: Twitteristan 22 Eylül 2022 | 191 Okunma İnsanlığı savunmak 20 Eylül 2022 | 69 Okunma ‘Mücevheri domuzun boynuna takmayın!’ 17 Eylül 2022 | 116 Okunma Varlıkta insandan daha bulaşıcı olanı yoktur 15 Eylül 2022 | 133 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar