Dünya gölgeliğinden gidenlere rahmet, kalanlara “Selâm Olsun”

Mustafa Kutlu Ağabey, Yeni Şafak’taki köşe yazılarında, kimi dergilerde ve kitaplar(ın)da yer bulan anma, hatıra, hatırlatma... yazılarını Selâm Olsun başlığı altında...

Mustafa Kutlu Ağabey, Yeni Şafak’taki köşe yazılarında, kimi dergilerde ve kitaplar(ın)da yer bulan anma, hatıra, hatırlatma... yazılarını Selâm Olsun başlığı altında kitaplaştırmış.

Çok da güzel olmuş: Sûretlerin sîretlerle cilveleştiği, maharetlerin ve sıfatların levhalaştığı, özlem ve hüzün kelimelerinin nişanlandığı bir yazı-fotoğraflar toplamı çıkmış ortaya.

Kutlu, he ne kadar “Sevdiklerim hakkında yazamıyorum; bunu birkaç kez dile getirdim. Cümleler, kelimeler duygu ve düşüncelerim karşısında kifayetsiz kalıyor ve ben hakkında yazdığım kişiye haksızlık ettiğim duygusuna kapılıyorum.” dese de, biz ilgili metinlere bakarak bu durumun gerçekte onun yazı-yazma anlayışını tanımamıza, bilmemize yönelik önemli bir ipucu olduğunu da bu sayede biliyoruz.

Ölenler...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şehidin şahitliğiyle ulu camilerimiz 10 Temmuz 2021 | 46 Okunma Yolları bir yola koymak 08 Temmuz 2021 | 36 Okunma Yeni bir güne farkımızı beyan ederek başlarız 06 Temmuz 2021 | 65 Okunma Gürcistan ya da bir komşu kardeş 03 Temmuz 2021 | 113 Okunma Kelâm, kalem ve hat 01 Temmuz 2021 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar