Deprem, tedbir, teklif ve gayret üzerine bir kitap

Büyüklerimiz, bir sözü söylemeden önce onu iyice tartmayı, ama konu bir ihtiyaç sahibinin yardımına koşmaksa tartmaktan vazgeçmeyi öğütlemişlerdir. Bizler bu öğüdün doğruluğunu, bin...

Büyüklerimiz, bir sözü söylemeden önce onu iyice tartmayı, ama konu bir ihtiyaç sahibinin yardımına koşmaksa tartmaktan vazgeçmeyi öğütlemişlerdir.

Bizler bu öğüdün doğruluğunu, bin kilometre uzunlukta sıralanan on bir ilimizde 6 Şubat 2023 depremiyle maruz kalınan yüksek sayıdaki can kaybı, büyük yıkım ve hasar olayında gördük.

Elbette, depremin neden olduğu geniş tahribatın dilleri de aynı derecede etkilemesi ve dolayısıyla naklettiğimiz sözün tartıdan yoksun kalması normaldi.

Ancak bu normallik, doğruluktan ayrılmak için fırsat kollayanları kapsamıyordu. Zira Allah’ın varlığını, gücünü ve takdirini inkâr etmek için hep pusuda bekleyen münkirlerle; ilkesizlik, plansızlık ve yetersizlik iddialarıyla devleti suçlayarak hizmetinde bulundukları şeri güçleri faydalandırmak isteyen lejyonerler, akıl tartılarını zaten çok önceden kırmışlardı.

Milli dayanışma ruhu ise -şükürler olsun ki- halk ve devlet işbirliğiyle müstakil destana dönüşecek kadar tartı kabul etmeyen bir asaletle ortaya çıktı.

Nihayet, devletin deprem sonuçlarını tüm yönleriyle kontrolüne aldığı ve yaraları sarmak için gereken projeleri uygulamaya koyduğu ilk altı aydan sonra...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Haçlı Seferleri’nden Siyasal Siyonist-Hıristiyancılığa geçiş 05 Aralık 2023 | 165 Okunma Spinoza’ya göre Tevrat 02 Aralık 2023 | 352 Okunma Yahudi Kutsal Siyaseti’nden Siyasal Siyonist-Hıristiyancılığa… 30 Kasım 2023 | 140 Okunma Arz-ı Mev‘ûd Tevrat’a ne zaman eklendi? 28 Kasım 2023 | 1.214 Okunma Siyonist bir tehdit olarak Arz-ı Mev’ud 25 Kasım 2023 | 149 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar