Fahiş fiyatla mücadele...

Konu, önemli ve hassas. Birilerinin pompaladığı o fıkradaki gibi değil yani! Hani, boksör ringde yumruk almaya başlamış. Hocası kenardan "iyi gidiyorsun" diyormuş. Bizim ki "O zaman Hocam beni kim dövüyor?" diye serzenişte...

Konu, önemli ve hassas. Birilerinin pompaladığı o fıkradaki gibi değil yani!
Hani, boksör ringde yumruk almaya başlamış. Hocası kenardan "iyi gidiyorsun" diyormuş. Bizim ki "O zaman Hocam beni kim dövüyor?" diye serzenişte bulunmuş.
Dedim ya mesele ciddi. Zira ortada bir gerçeklik var. Hepimizin, hayat standardına göre değişik düzeylerde etkilendiği bir gerçeklik bu. "Nedir o?" derseniz... Değindiğimiz konu, Cumhurbaşkanımızın "fahiş fiyatla mücadele" dediği hadise!
Bakın, bu başlık ne zaman açılsa... Varlığını, ne pahasına olursa olsun iktidarı devirmeye adamış çevreler, başlıyorlar merhum Süleyman Demirel'e atfedilen sözü tekrarlamaya:
"Tencerenin götüremeyeceği iktidar yoktur!"
Bir tespit gibi sunulsa da esasen, bu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
TÜSİAD... Acemoğlu... Ali Koç... 23 Ekim 2021 | 629 Okunma Kavala... Kimin için neden önemli? 21 Ekim 2021 | 913 Okunma Sevap hanesi açık kalanlar 19 Ekim 2021 | 73 Okunma Avrupa’da enerji krizi yaşanırken Türkiye’nin özgün konumu... 16 Ekim 2021 | 72 Okunma Türkiye yeşil devrimin öncüsü olmalı 15 Ekim 2021 | 95 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar