Bir Komutanın Anatomisi

21. yılını kutlamaya hazırlanan AK Parti'nin siyasi serüveni, milli iradeyi devletin merkezine yerleştirme, yani vesayetle mücadelenin özetidir. Askerin millete rağmen elde ettiği statükoyu koruma ve kollama fonksiyonu, Recep Tayyip...

21. yılını kutlamaya hazırlanan AK Parti'nin siyasi serüveni, milli iradeyi devletin merkezine yerleştirme, yani vesayetle mücadelenin özetidir.
Askerin millete rağmen elde ettiği statükoyu koruma ve kollama fonksiyonu, Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı ve cumhurbaşkanlığı ile birlikte çağdaş devlette olması gereken sınırlara doğru ama tedrici bir şekilde geri çekildi.
Asıl büyük reform ise 15 Temmuz 2016'taki hain darbe girişimi sonrası başlatıldı. Askerin eğitim sistemi ve müfredat içeriği, bağlı olduğu makam, terfi esasları, Yüksek Askeri Şura ve Milli Güvenlik Kurulu'ndaki yeri, Başkomutan olan Cumhurbaşkanına karşı sorumlulukları kapsamlı değişimden geçti.
İşte bu süreçte bir komutan, kamuoyunun önüne çıkmadan, siyasal polemiklerin tarafı olmadan devlet mekanizmasında...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bay Kemal nereye koşuyor? 11 Ağustos 2022 | 418 Okunma Buhranlar Çağı’nda Türkiye’nin bağışıklığı! 09 Ağustos 2022 | 209 Okunma Bir Komutanın Anatomisi 06 Ağustos 2022 | 376 Okunma İhracat Seferberliği... Ve sorumlu medya... 04 Ağustos 2022 | 353 Okunma Milletvekillerinin saha izlenimleri... 02 Ağustos 2022 | 788 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar