Ankara’da ‘Özgür’ İstanbul’da ‘Özel’

Her işte bir hayır vardır! MHP lideri Devlet Bahçeli'nin yazılı açıklaması ile hareketlenen siyasi ortam gerçek manada bir testten geçti. Öncelikle, Cumhur İttifakı'nda "bağışıklığın...

Her işte bir hayır vardır! MHP lideri Devlet Bahçeli'nin yazılı açıklaması ile hareketlenen siyasi ortam gerçek manada bir testten geçti.
Öncelikle, Cumhur İttifakı'nda "bağışıklığın yeterli düzeyde" olduğu açıkça anlaşıldı.
Ardından, bu ittifak bileşimine karşı konuşlanan ve fırsat kollayan aktörler kendini belli etti.
Ve nihayet... 31 Mart seçimlerini müteakiben gelişen ve "normalleşme/ yumuşama" olarak adlandırılan sürecin "ne kadar kırılgan olduğu" kayda geçti.
Bu aşamada en dikkate değer husus, CHP iç dinamiklerinde taşların henüz yerli yerine oturmadığının da görülmesi oldu. Seçim sonuçlarının pozitif ivmesiyle bünyesel sorunlarını şimdilik baskılayan CHP elitinin, görünür gelecekte aşması gereken pek çok engel, alması gereken ciddi kararlar olduğu bir gerçek.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den başlayacak...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
20 Temmuz... Zamanın Ruhu... Zorluklar, Zorunluluklar... 20 Temmuz 2024 | 88 Okunma Özgür Bey’in ‘medcezir’ siyaseti! 18 Temmuz 2024 | 204 Okunma 15 Temmuz ve toplumsal hafıza! 16 Temmuz 2024 | 1.959 Okunma F16 pazarlığının perde arkası... 13 Temmuz 2024 | 384 Okunma Barışın dostları ve NATO’daki cepheler... 11 Temmuz 2024 | 148 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar