ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Hepsi dürüst işinin ehli tecrübeli

Başkan Tayyip Erdoğan, yemin töreninin ardından devlet geleneğine uygun olarak Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne yaptığı ilk resmi ziyaretlerden dönüş yolunda yeni dönemin ilk kabinesini, isim isim ve özellikleri ile değerlendirdi .

Okan Müderrisoğlu
Okan Müderrisoğlu Sabah Gazetesi
13 Temmuz 2018 | 230

Başkan Tayyip Erdoğan, yemin töreninin ardından devlet geleneğine uygun olarak Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne yaptığı ilk resmi ziyaretlerden dönüş yolunda yeni dönemin ilk kabinesini, isim isim ve özellikleri ile değerlendirdi. "Bu arkadaşlarımız dünyayı iyi tanıyorlar, dünya ile entegre olmakta bir sıkıntıları yok. En büyük özellikleri dürüstlükleridir, ehliyet ve liyakatleridir" diyen Erdoğan, şu mesajları verdi:'SUNUMLARI HEP DİKKATİMİ ÇEKTİ'
Başkan Yardımcısı Fuat Oktay: Başbakanlık Müsteşarlığı ve AFAD'daki çalışmaları ile başarılı bir isimdir. Amerika'da da önemli yerlerde çalıştı. Ben endüstri mühendislerine çok dikkat ederim, devlet yönetimlerinde de başarılı olurlar. Fuat Oktay üretimi ve katkısı ile MGK'larda yaptığı sunumlar ile hep dikkatimi çekmiştir. Bunun burada da yansıyacağına inanıyorum.

'DAHA SERİ DERLEYİP TOPARLAR'
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: Berat Albayrak Bey'in finans sektörü ile hem pratikte hem de teorikte geçmişi var. Özel sektörde başarıyla çalışmış, son dönemlerde Marmara Üniversitesi'nde bu konunun dersine girmiş bir isim. Böyle bir geçmişi olması sebebiyle bu işi çok daha seri derleyip, toparlayacağına ve başarıyla yürüteceğine inanıyorum.

'SİVİL-ASKER AYRIMI AŞILMIŞTIR'
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Hulusi Akar Paşa'nın, Yaşar Güler Paşa'nın ve Ümit Dündar Paşa'nın birbirleri ile olan gönül bağları ve birliktelikleri "şüpheci nazar" ile bakma gibi bir durumu ortadan kaldırmıştır. Sivil- asker gibi bir yaklaş...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER