10 maddede piyasa ve arka planı...

Bakınız, Türkiye her açıdan zorlu bir süreci yönetiyor. Pek çok faktör, varsayım, ön kabul iç içe geçiyor. Hayatın kendisi dinamik olduğu için tüm tahminler, yeni gelişmelerle şekil...

Bakınız, Türkiye her açıdan zorlu bir süreci yönetiyor. Pek çok faktör, varsayım, ön kabul iç içe geçiyor. Hayatın kendisi dinamik olduğu için tüm tahminler, yeni gelişmelerle şekil değiştiriyor. Haliyle bilinen yöntemlerin doğruluğu ile girilen yolun gerekliliği arasındaki mücadele giderek kızışıyor. Ve maalesef muhalif taraflar, kendi haklılığını ispat için açıklanabilir ama yakıcı olduğu da su götürmez gerçekleri istediği gibi eğip bükebiliyor.
Örneğin, bugünlerde Türkiye yine bir kur-faiz-enflasyon sınamasından geçiyor. Özellikle TL'yi zayıflatan faaliyetlerde at izi, it izine karışıyor.
Gelin, güncel gelişmeleri, perde arkası kurgularıyla, elbette yönetime dair yönleriyle madde madde analiz edelim...
1- Bankalardaki kredi limitlerini sonuna kadar kullanıp, mal stoklayan veya döviz alıp sistem dışında tutan iş insanları ve onları referans alarak yol tutturan diğerleri.
2- Kamu bankaları başta olmak üzere finansal sistemden uygun koşullu kaynak temin edip, yatırıma veya işletme sermayesine dönüştürmeyen dönemin sözde uyanıkları!
3- Kurlarla ilgili takvim de vererek anormal seviyeler...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
2023 öncesi küresel sistem Erdoğan’ı nasıl algılıyor? 02 Temmuz 2022 | 95 Okunma NATO, ABD, Türkiye... Erdoğan Diplomasisi! 30 Haziran 2022 | 372 Okunma Piyasa... Önlemler... Affedilmeyecek günahlar! 28 Haziran 2022 | 234 Okunma 5G teknolojisi, lobiler, tercihler! 25 Haziran 2022 | 88 Okunma Milli 5G teknolojisini gerçekleştirebiliriz 24 Haziran 2022 | 77 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar