“Son defa” öyle mi?..

Zamanında bıraksa heykeli dikilecek bir başkanken, hâlâ çıkıp “Beni son defa seçin” diyen birine güvenilir mi? Hem acıyor ve üzülüyorum, hem de kızıyor, öfkeleniyorum; kendi kendime de...

Zamanında bıraksa heykeli dikilecek bir başkanken, hâlâ çıkıp “Beni son defa seçin” diyen birine güvenilir mi? Hem acıyor ve üzülüyorum, hem de kızıyor, öfkeleniyorum; kendi kendime de “O, bu duruma düşecek başkan mıydı” diye de sorup duruyorum; yazık, bin kere, milyon kere yazık!..
Bakınız ne hâlde; baktı ki, “Koltuk gidiyor”, Fenerbahçelilere, oy verecek genel kurul üyelerine “âdeta” yalvarmaya başladı. Özeti, “Ne olur beni seçin, Yargıtay hakkımdaki mahkûmiyet kararını onayabilir. İki sene, üç ay girip hapis yatabiliriz. Fenerbahçelilerin vefa duygusu ön planda olarak seçimi düşünmeli. Söz veriyorum, son defa adayım, sonra bırakacağım!..”
20 yıl başkanlık yapan, “zamanında bıraksa” heykeli dikilecek olan bir başkandı, “bu sözleri söyleyen”, üzülmemek, acımamak, kızmamak, öfkelenmemek mümkün mü?..
“Son defa” sözü, bugüne kadar “kaç defa söylendi”; nasıl inanacak ve de “bu sözüne güvenerek” ona “son defa oy verecek” Fenerbahçeliler?.. 
Peki, “3 Temmuz sürecinin başladığı” günden beri, “Ben suçsuzum, şikeye bulaşmadım, kulübümü de bulaştırmadım, Fenerbahçe’yi ele geçirmek için kumpas kuruldu” diyen bir insanın, hem de “bugünlere kadar karara bağlanan kumpas davaları” Yargıtay’da “birer birer ve sonunda tümüyle iptal edilir ve sonuçları yok hükmüne inerken”, hâlâ ve hâlâ “Ya Yargıtay onarsa” diyerek, “Son defa beni seçin” yolculuğuna çıkması neyin nesi oluyor?..
Diyelim ki; “bu korku, olmayacak ya, milyonda bir ihtimal olarak gerçekleşirse”, yani “Yargıtay cezaları onarsa”, ortaya çıkacak tabloyu hiç düşünmez mi, insan; “Fenerbahçe Başkanı, ‘şike suçlusu olarak’ koltuğundan alınıp hapse götürülecek”; bu tablo mudur, istediği?..
“Kendini kurtarmak için, Yargıtay kararına kadar, kulüp başkanlığı koltuk ve etiketini kalkan olarak kullanmak istediğini”, başka nasıl söyler, bir insan; bu da Fenerbahçe Başkanı’na yakışır mı?..
Türkiye’d...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Atlar ölmesin!.. 23 Mayıs 2020 | 31 Okunma Doğru kazandı; alkışlar!.. 22 Mayıs 2020 | 60 Okunma Koç "üçüncü mektubu" okudu mu? 20 Mayıs 2020 | 116 Okunma Okuyun Liseciler ve utanın!.. 16 Mayıs 2020 | 131 Okunma Sözde değil, özde vefa gerek!.. 15 Mayıs 2020 | 55 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar