Galatasaray’ın bir başkanı ve bir hocası var, artık!..

Burak Elmas “seçildiğinden altı ay sonra” nihayet “gerçek bir Galatasaray Başkanı gibi” çıktı; “Kararı ben aldım” diyerek “gereken” cevabı verdi... Evet, Fatih Terim ile...

Evet, Fatih Terim ile yollarının ayrılmasına kadar da bir başkanı, bir hocası vardı, ama ne Başkan, “başkan”, ne Hoca, “hoca” idi… Zira Galatasaray, “son 9 maçta sadece bir galibiyet aldığı seri içinde”, puan cetvelinde, 20 maçta liderin 22 puan gerisinde 12’nciliğe kadar inmiş, gelecek sezon için “Avrupa kupaları hakkını sıfırlamış”; gelir ve seyirci bakımından “acınacak” hâle düşmüş, düşürülmüştü.
Bu “acı” tablo, “Türkiye Kupası’ndan da elenilince” Başkan Burak Elmas ve yönetimini uyandırdı. “Alınması gereken karar alındı”; “kötü ve önlenemez gidişi durduramayacağı anlaşılan” ve ne yazık ki “üç yıllık proje hayalinin arkasına saklanmaya çalışan” Hoca ile yollar ayrıldı.

Burak Elmas “seçildiğinden altı ay sonra” nihayet “gerçek bir Galatasaray Başkanı gibi” spor basınının önüne çıktı; “Kararı ben aldım” diyerek sorulan her soruya “gereken” cevapları verdi.
Fatih Terim’den kaynaklandığı ortaya çıkan “mobbing, arkadan bıçaklama” iddialarını reddetti ve cümle âleme ilan etti ki; “Artık Galatasaray’ın bir başkanı vardır” ve de “Galatasaray söz konusu olduğunda gerisi teferruattır; hiç kimse Galatasaray’dan büyük değildir!” 
Evet, “Fatih Hoca, Galatasaray’da büyük başarılara imza atmıştır” ama bugün ortada çok ağır bir başarısızlık tablosu vardır ve “Galatasaray’ın menfaatleri” söz konusu olunca, elbette gereği yapılacaktır ve yapılmıştır!..
Galatasaray Tüzüğünün 84’üncü maddesi der ki; “Kulüp Başkanı Kulübü temsil eder, kurumsal iletişimi ve Kulübün tüm faaliyetlerini yönetir. 87. madde ile belirlenen tüm görevleri üstlenir, yetkileri kullanır.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ele verir talkını, kendi yutar salkımı!.. 12 Ağustos 2022 | 79 Okunma G.Saray “Benden korkun” dedi! 10 Ağustos 2022 | 260 Okunma Türk büyüğü; Cüneyt Çakır!.. 06 Ağustos 2022 | 81 Okunma İstanbul Süper Ligi başlarken… 05 Ağustos 2022 | 36 Okunma Yetki tamam ama “sorulmayan” bir soru var!.. 03 Ağustos 2022 | 118 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar