Eğilmez’den “eğilmeme” dersi!..

Eğilmez’in, “sezon sonunda eğilip bükülmeme dersi” veren mektubunun tamamını herkes okumalı. Ali Koç’a yazılmış ama, “aslında” Fikret Orman’a ve “benzerlerine” de...

Eğilmez’in, “sezon sonunda eğilip bükülmeme dersi” veren mektubunun tamamını herkes okumalı. Ali Koç’a yazılmış ama, “aslında” Fikret Orman’a ve “benzerlerine” de “yazılmış” sayılabilir!.. Dertliler; çünkü “çok başarısız” oldular; bu tabloyu özellikle “camialarının ve taraftarlarının gözlerinden kaçırmak için”, durmadan “başarılı olan” rakiplerine “çamur atarak” hedef saptırmaya “kurtuluş çaresi” olarak sarıldılar!..
Kimlerden söz ettiğimi “hemen anlamışsınızdır”; sevgili okurlarım; Ali Koç ve Fikret Orman’dan!..
Son söyleyeceğim sözü en başta söyleyip “Kulüp yönetimi bakımından Ali Koç ile Fikret Orman, bir Mustafa Cengiz edemediler” diyerek, “sonrasında” sazı “ünlü” bir Fenerbahçeliye bırakıyorum.
Bakınız “Beş altı yaşından beri futbol izlerim. Ve bu işten iyi kötü anlarım. Fenerbahçe’nin yaşadığı problemler futboldan ziyade yönetim meselesi. Futbol benim gibi izleyiciler için oynandığına göre izleyici olarak benim de eleştiri hakkım var” diyerek “Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’a yazdığı” açık mektupta, “ekonomist” Mahfi Eğilmez, gerçekleri “çok acı bir şekilde” nasıl ortaya koyuyor:
“Geçen yıl yapılan seçimleri kazanarak işbaşına geldiğinizde çıkardığınız finansal tablolar ve özellikle de borç durumu Fenerbahçe’nin sürdürülemez bir finansal yapı içinde olduğunu açık biçimde ortaya koyuyordu. Fenerbahçe, gelirleri TL ile olmasına karşın giderlerini (futbolcu ücretleri, transfer bedelleri vb.) avro ile yapıyor, kurda ortaya çıkan her artıştan ciddi darbeler yiyordu. Aradaki farkı kapatabilmek için bankalardan çoğu kez yöneticilerin kefaleti altında borç alınıyor ve kur artışına faiz yükü de binince finansal yapı bozulmaya devam ediyordu. UEFA’nın getirdiği sınırlamalara karşın bir yolu bulunarak bu sürdürülemez düzen sürdürülmeye çalışılıyordu.”
Eğilmez, “Ali Koç’un bu düzeni sürdürmeyeceğini ve değiştireceğini tahmin ettiğini” belirterek “şunları” yazdı:
“Yanılmışım. Siz de kulübü finansal açıdan çökerten ön...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
G.Saraylılar Derneğine dava açmak!.. 20 Temmuz 2019 | 46 Okunma Başkanlar ‘triumvira’sına tavsiyem var!.. 19 Temmuz 2019 | 92 Okunma Yusuf’u satmak ya da satmamak!.. 17 Temmuz 2019 | 55 Okunma Galatasaray’da bugünün tablosu!.. 13 Temmuz 2019 | 40 Okunma Emre Mor ve Arda Turan!.. 12 Temmuz 2019 | 509 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar