‘Gayri millî’ muhalefet

2016 Ağustos ayının son haftasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara temsilcileri olarak kahvaltıda bir araya geldik. Konuşmasının bir bölümünde Türkiye’nin Suriye’deki terör...

2016 Ağustos ayının son haftasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara temsilcileri olarak kahvaltıda bir araya geldik. Konuşmasının bir bölümünde Türkiye’nin Suriye’deki terör örgütlerine silah gönderdiğini söyledi. Ülkemizin ana muhalefet lideri bütün medyanın huzurunda T.C. Devletinin DEAŞ terör örgütüne silah gönderdiğini ilan etti. Hepimiz şaşırdık. Bu cümlenin arkasından, “Arkadaşlar of the record. Yapılan iş yanlış ama ülkemiz uluslararası alanda zor durumda kalır. Yazmamamız kaydı ile background bilgi olarak sunuyorum” tarzında bir cümle bekledik.
O tarihlerde; Türkiye’nin Suriye de DEAŞ'a yardım ettiği tezini FETÖ, İsrail medyası ve ABD derin devleti işlemeye çalışıyordu. ABD medyası Türkiye’nin DEAŞ’tan petrol alarak bu terör örgütüne mali destek sağladığını iddia ediyordu ve buna ilişkin görüntüler yayınlıyordu. Sonra o görüntülerin düzmece olduğu ortaya çıktı. Ama dış dünyadaki Erdoğan karşıtı çevreler, içerideki Erdoğan muhalifleri ile iş birliği yaparak Türkiye’nin Suriye’de DEAŞ terör örgütüne yardım ettiği algısını yerleştirmek için ciddi gayret sarf etti.
Ülkemizin ana muhalefet partisi lideri Türkiye karşıtlarıyla aynı çizgiye düşüyor ve açıklamaları ile onların değirmenine su taşıyordu. El kaldırıp söz istedim. Dedim ki; “Türkiye’nin Suriye'de DEAŞ terör örgütüne silah gönderdiğine dair elinizde bir kanıt, bir belge var mı? İddianızın somut belgeleri nelerdir? Siz bu ülkenin başbakan adayısınız, ana muhalefet partisinin liderisiniz. Ülkenizi dünyaya gammazladığınızın farkında mısınız? Varsa elinizdeki kanıtlarla Başbakan’a-Cumhurbaşkanı’na gidin. Meclis’te gizli oturum isteyin. Bu iddiayı dile getireceğiniz mecra burası olmamalı. Biz buradan çıkınca ‘Türkiye DEAŞ terör örgütüne silah yardımı yapıyor’ diye manşet atarız. Ülkemiz zor durumda kalır. Sözlerinizi düzeltmeyi düşünüyor musunuz?” diye soru sordum. Kemal Bey beni sabırla dinledi. Sözlerini düzeltmedi. Hatta ‘yazın' dedi. “Yanlış üstüne yanlış yapılıyor. Uyarmak görevimdir. Elimde daha fazlası da var ama söyleyemiyorum” dedi. Aslında söylenecek bir şey bırakmamıştı.  Türkiye’yi DEAŞ terör örgütüne destek veren bir ülke olarak afişe etti dünyaya. FETÖ ve onun akıl hocalarının istediği desteği verdi.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şimdi veda zamanı. 02 Ekim 2017 | 669 Okunma Doğan’ın FETÖ’ye esareti 13 Eylül 2017 | 286 Okunma Darbecilerle gerçekten hesaplaşıyor muyuz? 08 Eylül 2017 | 4.018 Okunma Elini görüyoruz İsrail! 06 Eylül 2017 | 218 Okunma Bayram bir fırsattır, iyi değerlendirelim 01 Eylül 2017 | 68 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar