Yüce Allah’a verdiğiniz söze sadık kalın

Amel defterinizi ramazanda iyiliklerle doldurdunuz. Oruç tuttunuz, namaz kıldınız, gülümsediniz, komşunuza ikramda bulundunuz, fitrenizi verdiniz, daha sevecen ve affedici oldunuz, sizi kıranı kırmadınız, kem gözle...

Amel defterinizi ramazanda iyiliklerle doldurdunuz. Oruç tuttunuz, namaz kıldınız, gülümsediniz, komşunuza ikramda bulundunuz, fitrenizi verdiniz, daha sevecen ve affedici oldunuz, sizi kıranı kırmadınız, kem gözle bakmadınız, özetle ramazan şuuruna uygun ibadetler yaptınız. Peki, bundan sonra ne yapacaksınız?
Kendinize yeni dönemde önümüzdeki ramazana kadar bir yol haritası çizdiniz mi? Namazla, diğer ibadetlerle aranız nasıl olacak?
İnşallah ramazan bitince amel defterinizi katlayıp da gelecek ramazana kadar ibadetlerinize ara vermezsiniz. Sizin için duam budur.
Yarın ibadetlerinizi yapabilmenin bayramını kutlayacaksınız. Gülümseyeceksiniz. İnsanlarla selamlaşacaksınız. Fakiri hatırlayacaksınız.
Baba ve annelerinizi ziyaret edip dualarını alacaksınız. Vefat etmişlerse belki mezarlarını ziyarete gidersiniz. Gitmelisiniz de. Çünkü onlar orada sizi bekleyecekler, hayattayken bekledikleri gibi.
Çocuğunuzun elinden tutup sabahın erken saatlerinde camiye gideceksiniz. Orada hocanın güzel vaazını dinleyeceksiniz. Yolda gördüğünüz herkese selam vereceksiniz. Çünkü Peygamberimiz (SAV) 'Selamı yayın' buyuruyor. Tanıdığımıza zaten selam veriyoruz. Önemli olan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Peygamberimizin son hutbesi 13 Mayıs 2022 | 392 Okunma Ramazan sonrası yapmamız gerekenler 06 Mayıs 2022 | 68 Okunma Yüce Allah’a verdiğiniz söze sadık kalın 01 Mayıs 2022 | 57 Okunma Yüce Allah zalime mühlet verir 30 Nisan 2022 | 48 Okunma Vakit geçmeden tövbe edelim 29 Nisan 2022 | 75 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar