Sizi Allah’a yakınlaştıracak kişileri dost edinin

Kur'an-ı Kerim şöyle buyurur: "O (mahşer) gün takva sahipleri dışında yakın dostlar birbirlerine düşmandırlar." (Zuhruf, 67). Dünyada menfaat, kin, intikam, düşmanlık, imansızlık ve küfür...

Kur'an-ı Kerim şöyle buyurur: "O (mahşer) gün takva sahipleri dışında yakın dostlar birbirlerine düşmandırlar." (Zuhruf, 67).
Dünyada menfaat, kin, intikam, düşmanlık, imansızlık ve küfür üzerinde yol alanlar ahirette perişan olacaklardır. Takva ve iyilik konusunda yoldaş olanlar ise pişman olmayacaklardır.

SAHTE DOSTTAN UZAK DUR
Size yük ve bela getiren, sizi Rabb'inizden ve inancınızdan soğutan kim veya ne varsa bilin ki şeytanın oyuncağıdır. Ahirette sizin, "Beni yoldan çıkardı" diyerek jurnalleyeceğiniz dosttan dost olmaz. Kötüler ve şer yolunda yürüyenler ahirette birbirlerinin hasmı olacaklardır. Sana menfaat icabı yakın davranan, sahte gülücükler dağıtan, içten pazarlıklı kişilerden uzak dur. Onlar ancak ve ancak pişmanlık vesilesidir.
Peki, doğru dost kimdir?...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Allah’ın ipine sımsıkı sarılın 03 Şubat 2023 | 129 Okunma Üç aylarda ibadetinizi ve tövbenizi çoğaltın 27 Ocak 2023 | 331 Okunma Önyargımızın kölesi olmayalım 20 Ocak 2023 | 59 Okunma En güzel davetlerden biri olan ezan, gönülden okunmalı 13 Ocak 2023 | 68 Okunma Medine’de bir gün 06 Ocak 2023 | 91 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar