En güzel davetlerden biri olan ezan, gönülden okunmalı

Gayrimüslim adam, bir İslam ülkesine gitti. Yanında da genç kızı vardı. Genç kızın gayesi, Müslümanları yakından tanımaktı. Zira kız, dinleri incelemiş, İslam'a gönül vermiş ve...

Gayrimüslim adam, bir İslam ülkesine gitti. Yanında da genç kızı vardı. Genç kızın gayesi, Müslümanları yakından tanımaktı. Zira kız, dinleri incelemiş, İslam'a gönül vermiş ve Müslüman olmaya karar vermişti.
Baba-kız bir otele yerleştiler. Otelin yanındaki camiden ezan okunuyordu. Sabah, öğlen, ikindi, akşam ve yatsı ezanları. Ertesi gün gayrimüslim turist, caminin kapısına gelip oturdu. "Neden oturuyorsun?" diye soranlara, "Şu ezanı okuyanla tanışmak istiyorum" dedi.
Cemaat şaşırdı; zira ezan okuyanla ne işi olabilir ki? Biraz sonra ezan okuyan çıktı. Müezzin bir mazeretten dolayı camiye gelemeyince cemaatten biri bu eksikliği gidermek için ezan okuyormuş meğer.
Gayrimüslim adam, ezan okuyana şöyle dedi: "Arkadaş, lütfen benden şu hediyeyi kabul buyrun."...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Üç aylarda ibadetinizi ve tövbenizi çoğaltın 27 Ocak 2023 | 330 Okunma Önyargımızın kölesi olmayalım 20 Ocak 2023 | 58 Okunma En güzel davetlerden biri olan ezan, gönülden okunmalı 13 Ocak 2023 | 67 Okunma Medine’de bir gün 06 Ocak 2023 | 90 Okunma Annelerin duası, şer rüzgârlarını dağıtır 30 Aralık 2022 | 69 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar