Korkakların utanmazlığı

15 Temmuz gecesi Türk milleti çıplak elleriyle darbeye direnirken, o gece bakkal ve marketlerde makarna, ekmek, bulgur ne buldularsa stoklayan, kimi bankamatik kuyruklarında kimi meyhanede kadeh kaldıran korkak ve fırsatçıları hatırlıyorsunuz değil mi?

Evet, ben korkak olduklarını biliyordum ama yeni duyduğum utanmazlıkları insanın canını sıkıyor. Salı günü, 15 Temmuz şehidi Batuhan Ergin için ailesinin Ortaköy Dereboyu Camisi’ndeki iftar yemeğine katıldım. Annesi Deniz ve babası Ahmet ile bol bol Batuhan’dan söz ettik. Ahmet Ergin bana, “Siz Batuhan’ı tanımıyorsunuz ama onunla çok ilgileniyorsunuz” diye meraklı bir cümle kurdu. Her şehit çok kıymetli ama Batuhan’ı farklı kılan şey Boğaziçi Köprüsü’nde şehit edilmeden iki saat önce sosyal medyada yayınladığı, “EVE ERZAK ALMAYA DEĞİL DEVLETE SAHİP ÇIKMAYA GELDİK” mesajıydı. Babasına, “Böyle bir mesajı atıp şehit olan birisini çok fazla tanımaya gerek bile yok, aslan kendini belli ediyor” dedim. Çünkü, Batuhan Beşiktaş Ortaköy’de oturuyordu, 15 Temmuz akşamı eve erzak alma derdine düşenleri görmüş mesajında da sitemli biçimde bunu yazmıştı. Sohbetimiz ilerleyince yanılmadığımı anladım. Batuhan, “Doğu’da terörle mücadele edilen bölgede yapmazsam askerliğe gitmem” diyen bir genç. Batman’a gidince de, ancak terörle mücadelede uzman askerlerin gittiği çatışmalara katılmak için komutanlarını taciz eden sevimli bir delikanlı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ya bu hain beni övseydi… 22 Mayıs 2019 | 5.280 Okunma Samsun’a çıkışın anlamı 20 Mayıs 2019 | 3.356 Okunma Korkakların utanmazlığı 17 Mayıs 2019 | 4.451 Okunma Sandıkta FETÖ izi!!! 15 Mayıs 2019 | 12.178 Okunma ‘Açılım’ yeniden başlar mı? 13 Mayıs 2019 | 4.647 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar