Korkakların utanmazlığı

15 Temmuz gecesi Türk milleti çıplak elleriyle darbeye direnirken, o gece bakkal ve marketlerde makarna, ekmek, bulgur ne buldularsa stoklayan, kimi bankamatik kuyruklarında kimi meyhanede kadeh kaldıran korkak ve fırsatçıları hatırlıyorsunuz değil mi?

Evet, ben korkak olduklarını biliyordum ama yeni duyduğum utanmazlıkları insanın canını sıkıyor. Salı günü, 15 Temmuz şehidi Batuhan Ergin için ailesinin Ortaköy Dereboyu Camisi’ndeki iftar yemeğine katıldım. Annesi Deniz ve babası Ahmet ile bol bol Batuhan’dan söz ettik. Ahmet Ergin bana, “Siz Batuhan’ı tanımıyorsunuz ama onunla çok ilgileniyorsunuz” diye meraklı bir cümle kurdu. Her şehit çok kıymetli ama Batuhan’ı farklı kılan şey Boğaziçi Köprüsü’nde şehit edilmeden iki saat önce sosyal medyada yayınladığı, “EVE ERZAK ALMAYA DEĞİL DEVLETE SAHİP ÇIKMAYA GELDİK” mesajıydı. Babasına, “Böyle bir mesajı atıp şehit olan birisini çok fazla tanımaya gerek bile yok, aslan kendini belli ediyor” dedim. Çünkü, Batuhan Beşiktaş Ortaköy’de oturuyordu, 15 Temmuz akşamı eve erzak alma derdine düşenleri görmüş mesajında da sitemli biçimde bunu yazmıştı. Sohbetimiz ilerleyince yanılmadığımı anladım. Batuhan, “Doğu’da terörle mücadele edilen bölgede yapmazsam askerliğe gitmem” diyen bir genç. Batman’a gidince de, ancak terörle mücadelede uzman askerlerin gittiği çatışmalara katılmak için komutanlarını taciz eden sevimli bir delikanlı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kürtlerle değil PKK terörüyle mücadele 14 Ekim 2019 | 5.307 Okunma ABD Başkanı’nın ağzından Amerika-PKK ilişkisi 11 Ekim 2019 | 4.699 Okunma Amerikalılar PKK’nın katlettiği Kürtler için üzüldüler mi? 09 Ekim 2019 | 5.414 Okunma Askeri okulun yüzde 99.2’si FETÖ’cü öğrenci 07 Ekim 2019 | 10.456 Okunma Muhalif damacana… 04 Ekim 2019 | 14.314 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar