‘’Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz öncesi Pensilvanya ile görüştü mü?’’

Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Şener'in bugünkü 17.01.2022 tarihli ‘’Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz öncesi Pensilvanya ile görüştü mü?’’ başlıklı yazısı.

Özellikle Kemal Kılıçdaroğlu, ne zaman “demokrasi” kelimesini telaffuz etse, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sızmış Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarının 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun evinde çekilen fotoğrafları aklıma gelir. Kılıçdaroğlu, gece yarısına doğru geldiği Atatürk Havaalanı’nda, korumalarının girişi kapatan darbecilerden izin alması sonrası geceyi geçirmek için Yeşilyurt’taki Bakırköy Belediye Başkanı’nın evine gitmişti.

Kılıçdaroğlu darbe girişimini TV’de seyrederken.

Gece boyu telefonla konuşan Kılıçdaroğlu’nu arayanlardan birisi de FETÖ’cü darbecilerin yakalamak için peşine düştüğü dönemin başbakanı Binali Yıldırım’dı.

SOKAĞA ÇIKANLARIN GÜVENLİĞİNİ KİM SAĞLAYACAK!

Binali Yıldırım, 15 Temmuz gecesi Kemal Kılıçdaroğlu ile ne konuştuğunu darbe girişiminden tam 1 yıl 9 ay sonra, 2018 yılının nisan ayında televizyon programında şöyle açıkladı: “O ilk açıklamayı yapmadan önce bilgi verdim ve kendisine de durumu anlattım. Nasıl tutum sergileyeceğimizi de anlattım. Şunu da söyledim, dedim ki, ‘Biz milleti meydanlara davet edeceğiz. Siz de lütfen partiniz aracılığıyla çağrı yapın. Bu parti meselesi değil, milli meselesidir.’

Bana bir anda şeyi sordu, ‘Bu vatandaşların güvenliğini kim sağlayacak?’ dedi.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ’cülerin ‘mağduriyet’ projesi 20 Mayıs 2022 | 2.421 Okunma Türkiye’ye düşen küresel rol 18 Mayıs 2022 | 2.218 Okunma Çamurdan ’kahraman’ olmaz 16 Mayıs 2022 | 5.569 Okunma Demet Akalın’a FETÖ ‘sarması’... 13 Mayıs 2022 | 3.662 Okunma Sığınmacılar için üçüncü yol 11 Mayıs 2022 | 1.882 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum