VIP VUP APRON zehirlenmeleri!

Bayramın son günü ülke çapında “VİP-VUP-APRON zehirlenmeleri” haberleriyle dolu geçti. VIP var. VUP var.

İngilizceden araklama “Very Important Person” deyişinin baş büyük harflerini yan yana getirince VIP diye söyleniyor. Azametle, büyüklükle, ululukla, sesleri gırtlaklarından değil dudaklarından çıkartarak öyle bir kibir, gurur, kendini beğenmişlikle “VIP” diyorlar ki, muazzam önemde bir kutsal yapı gibi anlatıyorlar.
Türkçesi: ÇÖK.
Çok Önemli Kişi.
Kimler ÇÖK olabilir?
Bunun bir genelgesi, emir vereni, genelgesini hazırlayanı var. Genelgeye girebilenler “ÇÖK” olabiliyorlar. Cumhurbaşkanları, Başbakanlar, Bakanlar, Milletvekilleri, devletin üst kademesindekiler ÇÖK listesine girme hakkı kazanıyorlar.
Ahmet, “VIP” oldu.
Mehmet “VIP” aldı.
Ben de “VIP” olayım diyenler çoğalmış. Bu yüzden genelgeye girenlerin listesini don lastiği gibi uzatma kararı almışlar, iktidar yandaşı şarkıcılar, futbolcular, sanatçılar, iktidar yağcısı gazetecilerle liste genişlemiş, ÇÖK’ler yani VIP’ler yanlarında 3 kişiyi de “VIP Salonuna” sokabilir diye karar bile çıkmış.

★★★

H

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dertleşme! 22 Temmuz 2019 | 3.891 Okunma Mavi Vatan! 21 Temmuz 2019 | 2.186 Okunma Liyakat alnından kurşun yedi! 20 Temmuz 2019 | 3.702 Okunma Acı ilaç! 19 Temmuz 2019 | 2.689 Okunma 2 gün izin! 17 Temmuz 2019 | 43 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar