Şaşırtıcı benzerlik!

SÖZCÜ yazarı İsmail Şahin’in “Koruda Talan” haberi ile HÜRRİYET’te “Biz çivi bile çakamazken onlar kat çıkıyordu” başlıklı haberi birlikte okudum....

SÖZCÜ yazarı İsmail Şahin’in “Koruda Talan” haberi ile HÜRRİYET’te “Biz çivi bile çakamazken onlar kat çıkıyordu” başlıklı haberi birlikte okudum. Şaşırtıcı benzerlik buldum.
Biri çete kurmuş.
Öbürü saygın işadamı.
Benzerlik olmaması gerekir.
Oluyor işte.
Koruda Talan” haberinde iktidar partisine yakın “milletin orasına burasına koyacağız” diyerek ünlenmiş işadamının İstanbul Boğaziçi’nde Avni Paşa Korusu’nda yaptığı doğayı zorlamalar, ağaç kesmeler, yol geçirmeler, doğayı delik deşik etmeler, bina çıkmalar anlatılıyor. Avni Paşa korusu içindeki köşkün 2002 yılında aynı noktadan, aynı açıdan çekilmiş fotoğrafında; köşk, orman içinde gözükmüyor. Aynı noktadan aynı açıdan 2018’de çekilen fotoğrafta ise ağaçlar gitmiş üç katlı dev irisi bir köşk ortaya çıkmış. Haberde ayrıntı var: Köşk TMSF’den (devlet) alınmış. Çivi bile çakma hakkı olamayan sit alanı içinde. Köşk önce yakılmış. Savcı soruşturma başlatmış. Bekçi sorumlu denilmiş. Sonra takipsizlik verilmiş. Sonra Köşkü alan işadamı, onu yeniden yapmak için Koruma Kurulu’na baş vurmuş.  Ben burayı “müze ve sergi salonu yapacağım” demiş. Yapı ruhsatı almış. Dozer, kepçe, greyderlerle kazı yapma izni de almış. Orman içinde köşke giden 3 kapı ve 4 asfalt yol yapma izni de almış. Köşkün arkasına bir yapı daha kondurmuş.
Güce bak!
Korkunç. * * * Biz çivi bile çakamazken onlar kat çıkıyordu” haberinde ise çete reisi Adnan Oktar’ın yine Boğaziçi’ndeki villasının komşuları anlatıyor: Bahçe’de iki katlı küçük bir ev vardı. Adnan Oktar 20 yıldır burada. O küçük ev her geçen gün büyümeye başladı. Her yıl kaçak bölümler yaptı. Biz çivi bile çakamıyorduk. Çünkü yasa böyle. O sürekli kat çıkıyordu. Şimdi 100 odalı birden fazla ev var. Villaya giden yol telle kapatıldı. Adnan Oktar, villaya giden yeni bir yol yaptırdı. Bu yol doğrudan direkt Boğaziçi sahiline bağlanıyor.
Güce bak!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aracılar melekti şeytan oldular! 20 Şubat 2019 | 311 Okunma KÜMAŞ ve BEKA! 18 Şubat 2019 | 633 Okunma Soğan ağacı! 17 Şubat 2019 | 442 Okunma İçmeden kör kütük sarhoş oldu! 16 Şubat 2019 | 4.727 Okunma Tek Adamlı! Çok kuyruklu! 15 Şubat 2019 | 2.529 Okunma
TÜM YAZILARI